Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Alemlere Rahmet Kısa Film Festivali

 24 Kasım 2022 @ 10:00 - 30 Kasım 2022 @ 23:30     İstanbul

: /

8. Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali seyicisiyle buluşuyor.


Nerede?

Beyoğlu İstanbul

Kim Düzenliyor?

Fidan Sanat Vakfı       Siyer Vakfı      

Detaylar

devamını oku... kapat

Siyer Vakfı, Peygamber Efendimiz’in (sas) daha iyi tanınması ve kavranması amacıyla yürüttüğü çalışmalar çerçevesinde birçok akademik, kültürel ve sanatsal etkinlik düzenlemektedir.

Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali, bu etkinliklerden biridir. Adından da anlaşılacağı gibi Alemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (sas) ithafen yapılan Türkiye’de ve dünyada ilk kısa film yarışmasıdır.

Buradan hareketle Hz. Peygamber’in (sas) doğru bir şekilde tanınması, son nefesine kadar taviz vermeden yürüttüğü hak davasının, insanlığa ışık tutan düşüncelerinin derinlemesine anlaşılması ve layıkıyla sevilip hürmet görmesi amacıyla sinemanın da bir tebliğ aracı olarak kullanılması amaçlanmıştır.

Film yönetmenleri, senaristleri ve yapımcıları için sinema, hikayeler anlatmak, mesajlar iletmek ve dünyayı daha iyi hale getirmek için bir araçtır. Bu husus, Hz. Muhammed’in insanlığa örnek yaşamı ile yönetmenin hedefleri arasında bir bağlantı kurar. Peygamber (s.a.v.)’in hayat tarzı bütün insanlar için mükemmel bir modeldir. İnsanlara şükrü, alçakgönüllülüğü, merhameti, sabrı ve teslimiyeti, aileye karşı şefkati, suçu bağışlamayı, cömertliği gösterir ve öğretir. Ayrıca tüm bu değerleri insana olduğu kadar doğaya ve hayvanlara da göstermeyi öğretir. Ayrıca biz festival organizatörleri olarak, filmlerin yukarıda bahsedilenler gibi dünyayı iyileştirmeye yardımcı olacak idealleri somutlaştırmasını umuyoruz. Bunu takiben, festivalimizin ana kabul kriterleri, filmlerin bu değerlere sahip olması gerektiğidir.

2022 yılında 8. kez gerçekleştirilecek olan Alemlere Rahmet Uluslararası Kısa Film Festivali Siyer Vakfı himayesinde düzenlenmektedir.Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Alemlere Rahmet Festivali Alemlere Rahmet Film Festivali Alemlere Rahmet Kısa Film Festivali Kısa Film Festivali Kısa Film Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
24 Kasım 2022 @ 10:00
Bitiş:
30 Kasım 2022 @ 23:30
Festival Kategorisi:
,

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlçe

Beyoğlu

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar