Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Afyonkarahisar Caz Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Afyonkarahisar Caz Festivali

28 Haziran 2021 - 1 Temmuz 2021

Afyon Anadolu’nun en uzun soluklu müzik festivallerine ev sahipliği yapıyor. Genel sanat yönetmenliğini Hüseyin Başkadem’in üstlendiği Afyonkarahisar Caz Festivali, 28-30 Haziran tarihleri arasında 21’inci kez izleyiciyle buluşmaya hazırlanıyor.


Nerede?

Afyon

Detaylar

Afyon Caz Festivali’nin açılış konserini Çekya Prag’dan gelen Lucia Bakaiova Kuartet, 28 Haziran’da NG Afyon Hotel bahçesinde gerçekleştirecek. YouTube’dan da yayın lanacak konserde, Prag caz sahnelerinin yakından tanıdığı Bakaiova’ya, piyanoda Mikuláš Pokorný, kontrbasta Martin Gerla ve davulda Ivan Audes eşlik edecek. Festivalde Prag-Afyon şehirleri arasındaki müzik dostluğunun da 16. yılı kutlanacak. Prag’tan gelen David Kudrna Kuartet, genç müzisyenlere cazı öğreten önemli müzisyenlerden mürekkep Jan Bálek Trio ve farklı caz eğilimlerinden deneyimli müzisyenleri biraraya getiren topluluk Mikuláš Pokorný Trio Afyon sahnelerinde Çekya cazı rüzgârı estirecek. Jiri Neuzil Kuartet ve Lucie Zemanova’ın çevrimiçi konserleri YouTube’dan izlenebilecek.

YALVAÇ URAL DA FESTİVALDE

Bu yılın yerli projelerinden biri Yalvaç Ural ile Edebiyat Sohbeti ve Caz Konseri olacak. Projede Cemal Süreya’dan Tarık Dursun K’ya, ülkemizin önde gelen sanatçılarıyla olan, bazıları ilk kez gün yüzüne çıkacak anılarını paylaşacak Ural’a müziğiyle eşlik edecek topluluk ise Alice Project olacak. Festivalin kapanış konserini ise ABB Kent Orkestrası Kemal Günüç Dörtlüsü ve solist Lucia Bakaiova NG Afyon Hotel bahçesinde 30 Haziran’da gerçekleştirecek.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Afyon Caz Festivali Afyonkarahisar Caz Festivali Caz Festivalleri Müzik Festivalleri
Başlangıç:
28 Haziran 2021
Bitiş:
1 Temmuz 2021
Afyon
Afyon, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon