Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali (2YKFF)

 9 Ekim 2020 @ 12:00 - 17 Aralık 2020 @ 23:00     İzmir

: / /

Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali (2YKFF) 9-17 Ekim tarihleri arasında İzmir’de gerçekleşecek.


Nerede?

İzmir


Detaylar

devamını oku... kapat

“Farklılığımız, çeşitliliğimiz, hassasiyetimiz” vurgusu etrafında şekillenen, Ekran, Koltuk, Remix ve Artı olmak üzere dört ana bölümden oluşan Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali bu yıl “Cebimdeki” teması ile farklı kültürlerin deneyim çeşitliliği ve kişisel yolculukların biriktirdiklerini 9-17 Ekim tarihleri arasında seyirci ile buluşturuyor.

2010 yılından bu yana İzmir’deki sinema profesyonelleri ve meraklıları için kısa film yapım atölyeleri ve sinema odaklı etkinlikler düzenleyen ve kısa film yapımcıları için destek projeleri geliştiren DFA’nın yürüttüğü, sinema ve görsel-işitsel sanatlar alanında farklı kültürlere ve çeşitliliğe odaklanan festivalde dünyanın her yerinden güncel bağımsız kısa filmler, kuir filmler, yeni nesil deneysel sinema çalışmaları, tematik sinema konuşmaları, yönetmen söyleşileri ve seyirci etkinlikleri yer alıyor.

Her yıl dünyanın farklı bir yakasından bağımsız bir sinema inisiyatifi ile bir araya gelerek 2 yakayı birleştirmeyi ve İzmir’in var olan zenginliğini çoğaltmayı amaçlayan festivalin bu yılki konuğu, Berlin’den bi’bak olacak. 2014 yılından beri Berlin merkezli, ulus öykülerine, göçe, küresel hareketliliğe ve estetik boyutlarına odaklanan projeler üreten bi’bak’ın 2015 senesinde hayata geçirdiği film programı bi’bakino, “göç ve hareketlilik” söylemleri üzerinden ulusaşırı anlatılara odaklanarak, bu anlatıların bir disiplin olarak filmlerdeki ifadesini çeşitlendirmeyi amaçlıyor. bi’bakino Eylül 2020’den itibaren Berlin-Alexanderplatz’daki geçici mekânında bir “sinema deneyi” başlatarak ulusötesi, göçötesi ve postkolonyal bir yaklaşımı merkezine alan çoğulcu ve katılımcı bir sinemanın potansiyelini göstermeyi hedefliyor. bi’bak ekibi, festival kapsamında bi’bakino deneyimini katılımcılara aktaracak.

Film festivallerinde mekan deneyimlerinin çeşitliliği ile İzmir’i tanıştırmak ve seyirciye birlikte film izleme kültürünü yeniden hatırlatmak üzere buluntu/dönüştürülmüş mekanlara yerleşen festival, bu yıl pandemi koşulları gereğince dijital ortamda gerçekleştiriliyor.

* Uluslararası 2 Yaka Kısa Film Festivali, Kültür için Alan Programı tarafından destekleniyor ve Dijital Film Atölyesi yürütücülüğünde gerçekleşiyor.

Tüm sorularınız için; info@2yakakisafilmfestivali.com

Uluslararası 2YKFF, dünyanın her yerinden güncel temalara odaklanan bağımsız kısa filmler, yeni nesil deneysel sinema çalışmaları, kuir filmler, kadın yönetmen ve ilk yönetmen filmleri gibi yapımları İzmir seyircisi ile buluşturma amacı taşır.

Festival ve programlar, seyircinin birlikte film izleme kültürüne ve birbiri ile iletişimine odaklanan buluntu/dönüştürülmüş butik mekanlarda gerçekleşir.

İzmir’i dünyadaki kısa film festivallerinin, mekan deneyimlerinin çeşitliliği ile tanıştırmayı hedefler. Her yıl dünyanın farklı bir yerinden bağımsız bir sinema insiyatifi ile İzmir’de bir araya gelerek, 2 Yaka’yı birleştirir.


Program

Festivalin programı için tıklayın.Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Film Festivalleri Kısa Film Festivalleri Kültür Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
9 Ekim 2020 @ 12:00
Bitiş:
17 Aralık 2020 @ 23:00
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

İzmir / Türkiye

İlçe

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar