Şubat Ayı Boyunca Tüm Dünyayı İstanbul’a Davet Eden (%100 Yerli) Uluslararası Festival 360 Dereceden AŞK Başladı

“Tüm dünyayı evliyalar/aşklar/aşıklar şehri İstanbul’u yaşamaya davet etme” vizyonuyla hareket eden ve buyılXVI. kez düzenlenen Uluslararası 360 Dereceden Aşk Festivali başladı.

Festival, 8 Şubat’ta festivalin ana mekanı IstanbulConceptGallery’de gerçekleştirilen “Masal mı? Gerçek mi?” sergisi açılış resepsiyonuyla katılımcı ve destekleyenlerini bir araya getirerek etkinlik program tanıtımını yaptı. 29 Şubat’a kadar halka açık sergiler, performanslar, özel etkinlikler ve sosyal projeler gerçekleştirecek festivalin programı ve etkinlik afişleri sosyal medya hesaplarından takip edilebilir: @love360fest.istanbul

Her yıl İstanbul’un farklı mekanlarında; kültür, sanat, turizmin kanaat önderleri himayesinde ve tüm şubat ayı boyunca süren, halka açık sergiler, performanslar, özel etkinlikler ve sosyal projeler düzenleyen 360 Dereceden Aşk Festivali başladı. 15 yıldır her şartta aralıksız düzenlenen ve çok sayıda yerli/yabancı sanatçının beraber ev sahipliği yaptığı uluslararası bir festival olan Aşk360’ın bu yıl ki teması “Masal mı? Gerçek mi” oldu.

3 Şubat’ta İstanbul’un sembol binalarından olan Tokatlıyan Han’da başlayan ve 8 Şubat’ta festivalin ana mekânı IstanbulConcept Gallery ve Studio’da gerçekleştirilen, tüm katılımcı ve destekçileri bir araya getirerek festival akışının açıklandığı resepsiyonla program tanıtımı yapıldı. Festival 29 Şubat’a kadar devam edecek.

Geçtiğimiz 15 yılda 110’dan fazla etkinlik, 10 binden fazla eser ve tasarım, binlerce kültür sanat profesyoneline ev sahipliği yapan festival, bugüne kadar toplamda 10 milyondan fazlakişiye ulaştı.
IstanbulConcept Kurucusu ve Festival Küratörü Işık Gençoğlu, festivalin anlamının içi boşalan “aşk” kavramına itibarını iade etme fikriyle yola çıktığını belirterek,hayata bağlılığı ve umudu beslemeyi sanat aracılığıyla izleyenleriyle paylaşma misyonuyla her yıl değişen teması ile İstanbul’u aşkın ev sahibesi olarak ilan ediyor, bunca koşuşturma arasında kendimize, sevdiğimize, sevdiklerimize daha çok zaman ayıracak fırsatları yaratmak için sebep olmaya çalışıyoruz. Bu yılımızın teması ise “Masal mı? Gerçek mi?” En içten cümlelerin “aşk” öğesi ile kurulduğuna inanıp insanları bu yolla sanata yaklaştırma, toplumsal bilinci artırma, iyiliğe özendirme amacıyla hareket ediyoruz. Özellikle 14 Şubat sevgililer gününü; sevginin ve aşkın ticari bir metaya dönüştürülmesini protesto ederek, 14 Şubat’ı kutlamadan ve kalp sembolü kullanmadan “aşka inananları” bir araya getirip, sanat ve tasarım aracılığıyla dünyaya “barış” çağrısı yapıyoruz. Dünyanın bu festivale ihtiyacı var. Çünkü dünyamız yoruldu. Sevmeye, sahip çıkılmaya ihtiyacı var. İnsanlık tarihinin doğuşundan bu yana; statü, cinsiyet, ırk, dil ayrımı olmaksızın, zaman ve mekândan bağımsız yaşayabilen ve daima var olan tek duygu belki de AŞK. Ayrıca festival, özellikle 13 Şubat’ta Levent, Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi’nde Beşiktaş Belediyesi sponsorluğunda gerçekleşecek AŞKI KONUŞANLAR KONFERANSI’nda, doğruyu takdir etme amacıyla, sivil toplum liderleri ve sosyal fayda sağlayıcıları bir araya getiriyor. Böylece aşkın sadece cinsler arası değil, işine, yardımlaşma kültürüne, dayanışmaya hizmet etmek demek olduğunun altı çiziliyor. Dolu doluiçeriğiyle izlemeye değer, ailecek katılım sağlanabilir bir festivalimiz var, herkesi bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Detaylı Program Bilgisi:

Ziyarete Açılanlar:

AÇILDI: “Masal mı? Gerçek mi? Tokatlıyan Han K:2
Sanatçı Listesi: Ahmet Arif Merey, Ataman Oğuz, Aylin Pakova Çil, Beyza Gökay, Demet Yalçınkaya, Gaye Şehri Kılıç, Gülhan, JoelMenemşe, Murat Melih Özen, Orçun Beslen, Özge Akdeniz, Resul Aytemür, Semra Çelik, Serap İskender, Sibel Tarhan Kasapoğlu, Sonat Çavuşoğlu, Tolga Boztoprak, Vasıf Pehlivanoğlu, Zeliha Demirel

AÇILDI: “Masal mı? Gerçek mi?” Sergisi, IstanbulConcept Gallery
Sanatçı Listesi: Süreyya Acar, Su Alara Acerol, Hayri Ağan, Bünyamin Bozkuş, Hakan Cingöz, Işın Çaçur, Yağızhan Çalışkan, Saygun Dura, AndreasGeorgiadis, Murat Germen, Işıl Gönen, Nihal Gündüz, Mahir Güven, Gülercan Hacıoğlu, Oğuzhan Kayan, Huri Kiriş, Serra Kuşkaya, Sema Maşkılı, Elena Papadimitriou, YavoraPetrova, Tayfun Pirselimoğlu, GabrielleReeves, Maria Roza, Coşkun Sami, Yonca Saraçoğlu, MiguelSopena, Şerif Sümer, Yusuf Şengür, Özkan Uzkur, Ümit Ünal, Kadir Selçuk Yaşa, Ahu Aydemir Yüksel.

AÇILDI: “Gerçek mi? Masal mı?” Sergi Açılış, ICS
Rafet Arslan, Melis Boyacı, Yağızhan Çalışkan, Işıl Güleçyüz, Nesrin İçen, Cem İlhan, Muvaffak İren, Hande Karahanoğlu, Ayşenur Köksal, L-Man, JoelMenemşe, Beksultan Oğuz, Nizam Orçun Önal, GabrielleReeves, Mehmet Şenal Şişli, Özlem Tekdemir.

Gelecek Program

10 Şubat, Cumartesi, 16:00-17:00,
Sanatçı Muvaffak İren, Performans
“Hakikatın içinde ezel ebed sürecek masalın peşinde”

• 10 Şubat, Cumartesi, Sinema Kuşağı, Soho House,
Festivale Özel Gösterim. Kontenjan doldu.
AYNA AYNA | Yönetmen:Belmin Söylemez
Oyuncular : Manolya Maya, Şenay Aydın, Laçin Ceylan, Cengiz Orhanlu
Ödüller : İstanbul Film Festivali En iyi Film,
İstanbul Film Festivali En İyi Kadın Oyuncu,
Antalya Altın Portakal Film Festivali Jüri Özel Ödülü ve En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu
Program yapımcısı Özkan Binol, Festival Koordinatörü Seval Koçak ve Yönetmen Belmin Söylemez ev sahipliğinde…

• 11 Şubat, Aşkın Damakta Kalan Tadı, Uzun Brunch, Hodan, 11:00-15:00
Ödüllü Şef Çiğdem Seferoğlu ev sahipliğinde
Festivale Özel Ücretli Etkinlik. Rezervasyon için +90 533 304 7604
• 11 Şubat, KaryaSezener Konseri, Hodan, 20:00-21:00
Festivale Özel Ücretli Etkinlik. Rezervasyon için +90 533 304 7604

• 11 Şubat, Lover’sBazaar, 11:00-21:00, Hodan TÜM GÜN
Prof. Dr. Itır Erhart ev sahipliğinde, Çorbada Tuzun Olsun Derneği gibi sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiriyor; yerinde üretim, yerinde tüketim ve dürüst ticareti destekliyor, mesajlarını görünür kılıyor, seslerini duyurmalarını sağlıyoruz.
Etkinlik boyunca tasarımcı, sanatçı ve fikir liderleri yaptıklarını ve inandıklarını ziyaretçiler ile paylaşıyor. Sanatçı ve tasarımcısı Oğuzhan Kayan’ın çizim atölyesi gibi çeşitli etkinliklerle desteklenen “Aşıklar Pazarı” sürdürülebilirlik mottosuyla çevreci ürün ve fikirler de barındırıyor.
“Hepimiz birer masal kahramanı olsak?” başlıklı çizim atölyesinde Oğuzhan Kayan bakalım bizi hangi masal (ya da gerçek) kahramanı olarak resmedecek?

• 11 Şubat Pazar, 15:00-16:00
ZairaNikolakopoulouPapadimitriou, Konser,
IstanbulConceptStudio
• 11 Şubat, Karma Sergi, Açılış, 17:00-19:00, Hodan
ETRUSCAN ev sahipliğinde
Bünyamin Bozkuş, Hakan Cingöz, Saygun Dura, Murat Germen, Nihal Gündüz, Ersin Gürtel, Burak Karavit, Serra Kuşkaya, Sema Maşkılı, Elena Papadimitriou, Tayfun Pirselimoğlu, Coşkun Sami, Şerif Sümer, Özlem Tekdemir, Özcan Uzkur.

• 12 Şubat, 19:00-20:00, Andreas Georgiadis, Sanatçı Buluşması
Moderatör Prof. Dr. Itır Erhart, IstanbulConcept Gallery

• 13 Şubat, Salı, 13:00-18:00 arası, Aşkı Konuşanlar Konferansı,
Festival Danışma Kurulu Adına Arkın Çelik ev sahipliğinde, Işık Gençoğlu sunumuyla…
Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi
Konuşmacılar: Prof. Dr. Bedirhan Özel, Dr. Ecmel Ayral, Melek Pulatkonak, Meltem Suat, Hülya Cesur, Caner Akgün, Yaprak Yapsan, Selin Okay Akçalı, Arkın Çelik.

• 14 Şubat, Aşk İle Aş Paylaşma, 19:00-21:00
Çorbada Tuzun Olsun Derneği İle

• 15 Şubat, Sergi+Konser, HuginMunin X Artcrowdistanbul
Festivale Özel Ücretli Etkinlik. Rezervasyon için +90 549 391 9131

Küratör Şanel Şan Sevinç’in disiplinlerarası bakış açısıyla tasarlanmış, Masal’dan Gerçeğe, Gerçekten Masala uzanacak “Caz ve Sanat” gecesi Love360 davetlilerine açık olacak.

Kuzguncuk’da Caz’ın ve Klasik Müziğin usta isimlerinin ve dinleyicilerinin buluşma noktası olan HuginMunin Sanat platformu içinde Love360 için özel düzenlenecek olan konsere, Şanel’in farklı disiplinlerden, tekniklerden, ülkelerden ve bakış açılarından seçtiği sanatçıların eserlerinden oluşan özel bir seçki eşlik edecek.

Uluslararası barış ve farkındalık projesi What is Gender? Art sergisi sanatçılarının bazıları da seçki içinde yer aldığı gecede “Love360” diyoruz.

Konser adı: DUO
Grup : Dilek Sert Erdoğan (Vokal) Önder Focan (Gitar)

• 17 Şubat, 14.00-16:00, O Her Yerde Sohbetleri
Mansur Yalçın, “İnsanın Var Olma Yolculuğu”
Ortaköy Kültür ve Sanat Merkezi

• 23 Şubat, Tiyatro, Manukyan, Ortaköy Kültür Merkezi

• 24 Şubat, 14.00-16:00, O Her Yerde Sohbetleri,
Nazlı Çevik Azazi, “İnsanın Masal, Masalın Aşk Hali!”
Zübeyde Ana Kültür ve Sanat Merkezi
• 25 Şubat, Pazar, 16:00-17:00, KİTAP OKUMA AŞKINA Yazar Belgin Beyhan, İmza Günü. IstanbulConceptStudio
Bir yazarın ilk kitabını paylaşmasına destek olmak ve kitap okuma alışkanlığı kazandırılmasına katkı sağlamak.

Festivalle ilgili daha fazla bilgi için festival etkinlik sayfasına göz atmanızı öneririz.

Love 360

Bu yazı en son 2024-03-29 06:47 tarihinde güncellenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir