Karadeniz Kitap Fuarı 5’inci Yılında

TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar işbirliğinde düzenlenen Karadeniz 5. Kitap Fuarı, 16-24 Şubat 2019 tarihlerinde TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

9 gün sürecek fuara 220 yayınevi ve sivil toplum kuruluşu katılım sağlayacak. Panel, söyleşi, atölye çalışması ve çocuk etkinliklerinden oluşan 70 kültür faaliyeti düzenlenecek.

Pek çok yazar, şair ve bilim insanının okuyucuyla buluşacağı fuara katılacak başlıca isimler: İnci Aral, İlber Ortaylı, Mine Söğüt, Yılmaz Özdil, Erdal Kesal, Sinan Meydan, Akın Birdal, Nâzım Alpman, Şükrü Erbaş, İpek Çalışlar, Kahraman Tazeoğlu, Ahmet Şimşirgil, Arif Keskiner, Zeynep Aliye, Koray Avcı Çakman, Aret Vartanyan, Nazlı Karabıyıkoğlu, Mete Yarar, Sevgi Özel, Murat Tavlı, Füsun Çetinel, Bahadır Yenişehirlioğlu, İsmail Saymaz, Reis Çelik.

Kurtuluş mücadelesinin başladığı Samsun’da, 19 Mayıs 1919’un 100’üncü yılı anılacak. Fuar kapsamında Samsun Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından düzenlenen “19 Mayıs’ın 100. Yılında Atatürk ve Yaşam” başlıklı etkinlik 16 Şubat Cumartesi günü, Samsun Kültür ve Sanat Derneği tarafından düzenlenen “100. Yılında Atatürk ve Samsun” başlıklı etkinlik ise 18 Şubat Pazartesi günü gerçekleşecek.

Girişin ücretsiz olduğu Karadeniz 5. Kitap Fuarı’na tramvay ile kolaylıkla gidilebilir. Ziyaretçiler Tekeköy durağında inerek fuar alanına ulaşabilir.

Fuar, 16-23 Şubat tarihlerinde 10.00-19.30, kapanış günü olan 24 Şubat’ta ise 10.00-19.00 saatlerinde ziyaret edilebilir.

Fuar ile ilgili günceler gelişmeler; facebook/karadenizkitapfuari, twitter/kitapfuari, instagram/kitapfuari adreslerinden takip edilebilir. Etkinlik takvimine ulaşmak için şuraya bakılabilir.Bu yazı en son 2024-03-29 08:17 tarihinde güncellenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir