İKSV 47. İstanbul Müzik Festivali başlıyor

Bilet satışları 16 Şubat Cumartesi günü başlıyor.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından E.C.A. Presdöküm Sanayii A.Ş. sponsorluğunda düzenlenen 47. İstanbul Müzik Festivali, ‘Var Olmanın Karanlığı, Var Olmanın Aydınlığı’ başlığıyla, 10-30 Haziran tarihleri arasında, müziğe ve şehre farklı bakışlar sunmaya hazırlanıyor.

İzleyicilerini kentin 15 farklı mekânında ağırlayacak 47. İstanbul Müzik Festivali’nde, Barok müziğin devlerinden 20. yüzyılın en çarpıcı bestecilerine, cazdan Osmanlı klasik müzik geleneğinin zenginliklerine 22 konser gerçekleştiriliyor.

Klasik müzik sahnesinin en seçkin yerli ve uluslararası topluluklarını dinleyiciyle buluşturan festival, “sansasyonel” piyanist Yuja Wang, “korkusuz” viyolonselci Daniel Müller-Schott, “dünyanın yaşayan en büyük müzisyenlerinden” Yuri Bashmet, “büyük Rus piyanistlerin gerçek varisi” Boris Berezovsky ve “dâhi” piyanistimiz Fazıl Say gibi pek çok yıldız isme ev sahipliği yapıyor. 47. İstanbul Müzik Festivali’nde La Scala Oda Orkestrası, Berlin Radyo Korosu, Şanghay Filarmoni Orkestrası ve festivale ilk kez konuk olacak Lüksemburg Filarmoni Orkestrası da dinleyiciye hayata dair zıtlıklardan doğan müzik ve ritim çeşitliliğini deneyimleme fırsatı sunacak.

Lale Kart Üyeleri İçin ön satışların ardından, genel satışlar 16 Şubat Cumartesi günü başlıyor.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası genel müzik direktörü ve Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı öğretim üyesi, orkestra şefi Devlet Sanatçısı Prof. Rengim Gökmen’e 47. İstanbul Müzik Festivali’nin “Onur Ödülü”nün takdim edileceği Açılış Töreni’nde ayrıca festival sponsorlarına ve katkıda bulunan kuruluşlara birer teşekkür plaketi sunulacak. Törenin ardından gerçekleştirilecek konserde, 17. Uluslararası Fryderyk Chopin Piyano Yarışması’nda birincilik ödülü alan 1994 doğumlu piyanist Seong-Jin Cho’ya Aziz Shokhakimov yönetimindeki Tekfen Filarmoni Orkestrası eşlik edecek. Tekfen Filarmoni Orkestrası 2019-2022 yılları arasında İstanbul Müzik Festivali açılış konserleri orkestrası olacak.Bu yazı en son 2024-03-29 08:17 tarihinde güncellenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir