Gaziantep Tanıtım Günleri | Afyonkarahisar

Afyonkarahisar’da Gaziantep tanıtım günleri devam ediyor.

19 ila 23 şubat tarihleri arasında 5 gün boyunca, Afyonkarahisar’da tanıtım yapacak olan çok sayıda Gaziantepli firma, Afyonkarahisar kapalı fuar alanında tanıtımlarını sürdürüyor. Gaziantep Dernekler Konfederasyon Başkanı Ahmet Öner, Türkiye’de 6 federasyon olduğunu ifade ederek, bunlardan üçünün İstanbul’da diğer üçünün ise Gaziantep’te olduğunu ifade etti.

Yine toplamda 46 dernek ve 7 bölge Başkalnlığı olduğunu ifade eden Öner, Afyonkarahisar’a ilk defa geldiklerini, Türkiye’de de birçok ilde tanıtımlarını yaptıkları ifadelendirdi.Gaziantep’in baklavasını,fıstığını, baharatını,yemenisini, kutlu kumaşını, bakırcılığını, katmerini ve çok sayıda ürününü burada tanıttıklarını ifade eden Öner halkın bu doğal ürünlere de bir hayli ilgi gösterdiğini ifade etti.

Genel Koordinatör Ekrem Doğan’da, Afyonkarahisar’a 60 esnafın geldiğini ifade ederek, bu esnafın yüzde doksanının Gaziantep esnafı olduğunu, yüzde onluk bir bölümünün ise farklı illerden geldiğini ifadelendirdi. Doğan Afyonkarahisar’da yoğun bir ilgi gördüklerini ifade ederek, bu atanırtım için 2 ay öncesinden gerekli görüşmelerin yapıldığını, gerekli yasal izinlerin alındığını, bir plan ve program dahilinde bu tarz tanıtımların yapıldığını ifade etti.

Afyonkarahisar ve Gziantep’in kaderinin aynı olduğunu ifadelendiren Doğan amaçlarının Gaziantep’i en güzel şekilde tanıtmak olduğunu, Gaziantep’in Güney’in incisi olduğunu ifade etti. Yaptıkları bu tarz tanıtımlarda en çok ilgi gören ürünlerinin ise Gaziantep’in kebabı ve katmerinin olduğunu ifade eden Doğan, bir çok ilde yaptıkları tanıtımlarda bu durumla karşılaştıklarını ifadelendirdi.

Türkiye’nin çok sayıda önemli ve metropol şehirlerinde de düzenli olarak, tanıtımlar yaptıklarını ifadelendiren Doğan, çok sayıda ilden de tanıtım konusunda talep ve davet aldıklarını dile getirdi.


Bu yazı en son 2024-03-29 08:34 tarihinde güncellenmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir