Yükleniyor Festivaller

XXF: Very Very French Festival

 28 Kasım 2019 @ 20:00 - 20 Aralık 2019 @ 23:30     İstanbul

: / / /

Institut Français ve Babylon işbirliği ile 28 Kasım – 20 Aralık 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek festival bu sene müzikseverlere birbirinden farklı tarzda dört etkinlik sunacak. Festival programı içerisinde Nouvelle Vague, Sofiane Saidi & Mazalda, Feder ve Acid Arab Babylon’da sahne alacak.


Detaylar

Fransa’nın farklı türlerdeki yetenekli müzisyenlerini ağırlayan Very Very French Festival, bu sene 28 Kasım – 20 Aralık 2019 tarihleri arasında Institut français iş birliği ile Babylon’da! Raï, funk, disco, psikedelia ve elektronik dans müziğini bir araya getiren Cezayir kökenli müzisyen Sofiane Saidi ve grubu Mazalda, “Very Very French Festival XXF” kapsamında 30 Kasım’da konuğumuz oluyor! Sofiane Saidi ve Mazalda performansı öncesinde ve sonrasındaysa 994, DJ setiyle kabinin başına geçiyor.

Sofiane Saidi ve Mazalda; geleneksel Cezayir folk müziğinin synth’ler, drum machine’ler ve elektro gitarlarla buluştuğu “raï” tarzını, yeni ve özgün bir elektro-Mağrip stilde sunuyor. 90’lardaki dünya müziği akımının günümüzdeki temsilcilerinden Sofiane Saidi, Zergui kardeşlerin peşinde düğünden düğüne koşarken müzik sahnesiyle tanışarak mikrofon başına geçti. 15 yaşından itibaren Oran’ın önemli kulüplerinde sahneye çıkan müzisyenin, Acid Arab’la kaydettiği “La Hafla”, 2016 yılında “Musique de France” albümünde yayımlandı. Albüm 2017 senesinde “Victoire de la Musique” ödüllerinde dünya müziği kategorisinde aday gösterildi. Sürekli farklı dünyalar arasında gezmekte olan Sofiane Saidi, Avrupa’da birçok kulüp, bar ve müzik festivalinde sahne aldı. 2018’de Mazalda’yla yolları kesişen Sofiane Saidi “El Ndjoum” albümünü yayımladı. Raï müziğinden ilham alan 6 müzisyenden oluşan Mazalda; büyük bir ritim bölümü, üflemeliler, saz, klavye ve synth gibi enstrümanlar kullanarak bedouin, synth, psikedelik ve funk tarzlarında müzik yapıyor.


Program

Nouvelle Vague
28 & 29 Kasım 2019 – 20:30

Sofiane Saidi & Mazalda
30 Kasım 2019 – 21:30

Feder
13 Aralık 2019 – 21:30
Acid Arab (feat. Cem Yıldız)

facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Babylon İstanbul

<strong>24 KASIM  2018 21:00
</strong>CHARLES PASI
Fransız çağdaş müzik sahnesinin en etkili isimlerinden biri haline gelen Charles Pasi, Zorlu PSM Turkcell Platinum Sahnesi’nde! İlk albümünü 22 yaşında yayımlayan, bu albümüyle International Blues Challenge’da dünyanın en iyi blues albümleri sıralamasında beşinci olan Charles Pasi, 34 yaşına gelene kadar dünyanın dört bir yanına taşıdığı müziğiyle XXF Very Very French Festival kapsamında müzikseverlerle buluşacak.

<strong>24 KASIM 2018 20:30
</strong>DERYA YILDIRIM &amp; GRUP ŞİMŞEK
ELEKTRO HAFIZ
GRUP SES
KOZMONOT OSMAN
Yerel tınılarıyla sınırlar ötesine ulaşan, yerli dinleyicilerin ilgisinin yanında keyifli canlı performanslarıyla birçok ülkede farklı sahnelerde ağırlanan müzisyenler, “Anatolian Power” çatısında XXF: Very Very French Festival programında buluşuyor. Saykodelik folk tınılarının, çağdaş yaklaşımlarla sahnede olacağı gecede Derya Yıldırım &amp; Grup Şimşek ve Elektro Hafız canlı performanslarıyla, Grup Ses ve Kozmonot Osman kanınızı kaynatacak ve dansa hayır diyemeyeceğiniz canlı setleriyle; Zorlu PSM Studio’da sabahın ilk ışıklarına kadar sürecek gece, XXF: Very Very French Festival’i Anadolu tınılarıyla tanıştıracak.

<strong>29 KASIM 2018 20:30
</strong>BACHAR MAR- KHALIFE
Beyrut- Paris merkezli bir üsse sahip bağımsız kompozitör Bachar Mar-Khalifé alternatif bir oryantalizm için XXF: Very Very French Festival programında Zorlu PSM’de yerini alıyor. Klasik, elektronik, rock ve birçok farklı başlıkta değerlendirilebilecek bir müzikal yaklaşıma sahip olan Bachar Mar-Khalifé, dinleyicilere müzikal bir serüven yaşatacak.

<strong>7 ARALIK 2018 21:00
</strong>FAKEAR, CLEA VINCENT, MOUSIKE
Ülkesinin kuzeybatısından downtempo melodileri tüm dünyaya yayılan Fakear ve Fransa’dan yükselen genç kadın seslerin en dikkat çeken ve Türkiye’de online müzik dinleme servislerinde en çok dinlenen isimlerinden Cléa Vincent, peşpeşe performanslarıyla meraklılarını bekliyor.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
28 Kasım 2019 @ 20:00
Bitiş:
20 Aralık 2019 @ 23:30
Festival Kategorisi:
, , ,

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar