Yükleniyor Festivaller

Uluslararası ZurnaZen Festivali

 2 Eylül 2019 @ 12:00 - 5 Eylül 2019 @ 21:00     Muğla    Ücretsiz

: / / / / /

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Uluslararası ZurnaZen Festivali 2-5 Eylül tarihleri arasında yapılacak.


Detaylar

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan Uluslararası ZurnaZen Festivali başlıyor.


Program

Uluslararası ZurnaZen Festivaline 6’sı Türk 6’sı yabancı toplam 12 zurna üstadı katılacak. Festivalin Menteşe ayağında ünlü sanatçı Hüsnü Şenlendirici sahne alacak.

Zurna festivali 4 gün sürecek

Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından Türkiye’de ilk ve tek olma özelliği taşıyan Uluslararası ZurnaZen Festivali başlıyor.

Bu yıl 5’incisi düzenlenecek olan Uluslararası ZurnaZen Festivali;

2 Eylül Pazartesi Milas’ta Ataparkta başlayacak. Milas’ın Dibekdere Mahallesi’nden 10 çocuk davul ve zurna eşliğinde kortej yürüyüşüne katılacak.

3 Eylül Salı Marmaris’te 19 Mayıs Gençlik Meydanı,

4 Eylül Çarşamba Menteşe’de Prof. Dr. Şadan Gökovalı açık hava tiyatrosunda gerçekleştirilecek olan festival,

5 Eylül Perşembe Fethiye’de Beşkaza Meydanında son bulacak.

12 Zurna üstadı sahne alacak

Uluslararası ZurnaZen Festivalinde 12 zurna üstadı sahne alacak. 12 zurna üstadının 6’sı Türk 6’sını yabancı zurna üstadı oluşturuyor. 4 gün sürecek olan Uluslararası ZurnaZen Festivalinin Sanat Yönetmenliğini Ünal Yürük yapacak. Festivalde Türkiye’den Halil Çokyürekli, Hasan Çakan, Haydar Gülcan Curacı, Şevket Almaz, Hakan Akarca, Veysel Girgin yer alırken Bulgaristan’dan , Petar Yulıev Alyoshev, Tayvan’dan Lın Yu-Cheng ve Hsıao Yı-Tıng, Makedonya’dan Mıljaım Dalıpı, Azerbaycan’dan Alafsar Rahımov, Mısır’dan Elsayed Housenı Atıa Elsayed performanslarını sergileyecekler.

facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Fethiye, Marmaris, Menteşe, and Milas Muğla

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
2 Eylül 2019 @ 12:00
Bitiş:
5 Eylül 2019 @ 21:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , , ,

Şehir

Muğla / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar