Yükleniyor Festivaller

Uluslararası Ürgüp Bağ Bozumu Festivali

Ürgüp’ün en önemli ve uzun soluklu festivali olan Ürgüp Uluslararası bağ bozumu festivalinin bu yıl 48.si  5-6-7 Eylül’de gerçekleştirilecek.

Otel & Ulaşım Sorgula

setur otelz.com touristica tatilbudur.com neredennereye.com

Detaylar

Ürgüp’te Kaymakamlık Belediye ve bir çok kurum-kuruluş ile turizmcilerin birlikte hayata geçireceği 48. Uluslararası Ürgüp Bağ Bozumu Festivaline Kültür ve turizm Bakanlığı Nevşehir Valiliği Ahiler Kalkınma Ajansıda destek veriyor.

5 Eylülde festival kortejiyle şölen alanında yapılacak Ürgüpe özgü bir çok unsurun bir arada olacağı özel tasarımlı festival köyünün açılışından sonra Perşembe günleri TRT Müzik kanalında yayınlanan Alaturka Akşamlar programı 132 ülkeden canlı yayınla ilk kez Ege Bölgesi dışında Ürgüpten canlı olarak yayınlanacak.

Program sunuculuğunu Mine Geçili ile İsmail Özkan’ın yapacağı programda sürpriz bir sanatçı da Ürgüp Türküleri ile festivale renk katacak. 6 Eylül ve 7 Eylülde de 2 farklı konserle akşamları dolu dolu geçecek 48. bağ bozumu festivalinde Orhan Hakalmaz Ürgüp akşamlarında festivalde sazıyla sözüyle yer alacak.

Gündüz bölümlerinde de bağa gidilerek üzüm kesilmesinin planlandığı festival Şölen alanı Festival köyü ve tüm köylerin standları Cumhuriyet Meydanı Canlı Yayın ve Festival alanında Konser yapılacak. 48. Bağ bozumu festivali etkinlikleri kapsamında Ürgüp KOP Kadın ve Gençlik Gelişim Merkezi Sabun Üretim atölyesinin açılışının da yapılacağı festivalin detaylı programı önümüzdeki hafta içinde paylaşılacak.


Program

Orhan Hakalmaz Konseri

facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Ürgüp Nevşehir

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
5 Eylül 2019 @ 12:00
Bitiş:
7 Eylül 2019 @ 21:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , , , ,

Şehir

Nevşehir / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar