Yükleniyor Festivaller

Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali

 4 Aralık 2019 @ 12:00 - 6 Aralık 2019 @ 23:00     Çanakkale

: / /

Çanakkale’nin 5 bin yıllık kadim değeri olan Troya’yı konu alan filmlerin yarışacağı 3. Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali 4- 5- 6 Aralık tarihleri arasında ünlü isimlerin de katılımı ile gerçekleştirilecek.

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Çanakkale

Bu yıl 2.’si yapılan Film Festivaline 120’si yabancı olmak üzere 2 bin kişi başvurdu. Truva Atı kısa film festivali, yurt içi ve yurt dışında sinema sektörünü bir araya getirecek.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ), Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü işbirliğinde, 2 bine yakın katılımcının başvurusuyla gerçekleştirilecek olan festival için, Dardanos Yerleşkesi’nde tanıtım toplantısı düzenlendi. Toplantıya ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Tarihi Alan Başkan Yardımcısı Zülküf Memiş, İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İsmail Tarhan, Festival Başkanı ve İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hülya Önal, Alan Yönetimi ve Tanıtım Grup Başkanı Zeynel Bayseferoğulları ile festival planlama ve yürütme ekibi katıldı.

Festival Başkanı ve İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hülya Önal, 3-5 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 2’nci Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali’nin program akışı ve içeriği hakkında bilgi verdi.

Troya’nın, Çanakkale’nin ve Anadolu’nun bir değeri olduğunu belirten Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, “2018 Troya yılından sonra, Troya’nın Türkiye’de, Çanakkale’de ve bir Anadolu uygarlığı olduğu dünyada bilinen bir gerçek haline gelecek. Truva Atı Kısa Film Festivali’de buna hizmet eden bir faaliyet, etkinlik olacak” dedi. 2’nci Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali’ne 2 bine yakın başvurunun olmasının önemine değinen Rektör Prof. Dr. Yücel Acer ise, festivalin Çanakkale ve Troya’yı marka yapma konusunda ciddi katkılar sağlayacağını belirtti.

Konuşmaların ardından, 3-5 Ekim tarihleri arasında 2’nci Uluslararası Truva Atı Kısa Film Festivali için ÇOMÜ ve Alan Başkanlığı arasında protokol imzalandı.

Festival sonunda, birinciye 7 bin TL, ikinciye 5 bin TL ve üçüncüye 3 bin TL para ödülü verileceği belirtildi.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
4 Aralık 2019 @ 12:00
Bitiş:
6 Aralık 2019 @ 23:00
Festival Kategorisi:
, ,
Website:
http://www.truvaatikff.org/

Şehir

Çanakkale / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar