Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası Mitoloji Film Festivali

 21 Aralık 2023 @ 12:00 - 23 Aralık 2023 @ 23:30     İzmir    Ücretsiz

: / /

Bu yıl ilk kez düzenlenecek olan Uluslararası Mitoloji Film Festivali 21-23 Aralık tarihlerinde İzmir Karabağlar Belediyesi Yıldız Kenter Kültür Merkezi’nde.


Nerede?

Karabağlar Karabağlar Yıldız Kenter Kültür Merkezi İzmir

Kim Düzenliyor?

Türk Musiki Araştırmaları Vakfı      

Detaylar

devamını oku... kapat

Türk Musiki Araştırmaları Vakfı öncülüğünde düzenlenen Uluslararası Mitoloji Film Festivali’nin ilki 21-22-23 Aralık tarihlerinde İzmir’de düzenlendi.

Panel ve film gösterimlerinin yapıldığı festival, insanlığın ortak hikâyesi olan mitoloji ile tüm sanat dallarına dokunan ve özellikle gençleri hedefleyen bir yapıda organize edildi.

Karabağlar Yıldız Kenter Kültür Merkezi’nde, genç yetenek Zeynep Duru Güleç’ten arp dinletisinin ve Prof. Dr. Akın Ersoy’un İzmir Mitolojisi sunumunun eşlik ettiği ödül töreninde Türk mitolojisinin iki önemli kavramı; ‘Ülgen’ ve ‘Mergen’, sahiplerini buldu.

Mergen ödülünü Muazzez İlmiye Çığ, Ülgen ödülünü ise yaptığı filmlerle hikâye anlatma geleneğine, Anadolu efsanelerine atıfta bulunan ünlü yönetmen Ezel Akay aldı.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

 

 

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


İzmir Uluslararası Mitoloji Film Festivali Mitoloji Film Festivali Uluslararası Mitoloji Film Festivali Film Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
21 Aralık 2023 @ 12:00
Bitiş:
23 Aralık 2023 @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

İzmir / Türkiye

İlçe

Karabağlar

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın