Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası KısaKes Kısa Film Festivali

 12 Ekim 2018 @ 12:00 - 17 Ekim 2018 @ 23:00     İstanbul

: / /

KısaKes Film Festival 12-17 Ekim tarihleri arasında gerçekleşecek.


Nerede?

İstanbul


Detaylar

devamını oku... kapat

Uluslararası KısaKes Kısa Film Festivali; sinemaseverleri, uluslararası film profesyonellerini, genç sinemacıları 12-17 Ekim 2018 tarihlerinde kısa filmle İstanbul’da buluşturuyor.

KısaKes, kısa film serüvenine büyüyerek devam ediyor! Dünyadaki öğrenciler için, öğrenciler tarafından yaratılan festival, ekim ayında sinemaseverleri 99 ülkeden 2012 film arasından seçilen genç yönetmenleri İstanbul’da buluşturuyor. Festivalde; sinemaseverler hem bu yönetmenlerin filmlerinden oluşan özel yarışma seçkisini, hem de dünya çapında pek çok başarıya imza atmış kısa film yönetmenlerinin KısaKes’e katılan kısa filmlerini bir arada izleme fırsatı yakalıyor. Festival sırasında, sinemaseverler geçtiğimiz yılın en iyi kısa filmleriyle buluşmakla kalmayıp, filmlere oy vererek ödüle ortak oluyor.

Sinema sektörünün uluslararası yerli ve yabancı önde gelen isimleri deneyimlerini ilk ağızdan ustalık sınıfları, atölyeler ve söyleşiler aracılığıyla katılımcılara aktarırken; Niş Atölye ile üretim odaklı etkinliklerde ve kokteyllerde genç sinemacı ve sanatseverler sektörün özel isimleri ile tanışma olanağı yakalıyor. Ayrıca festivalin pitching, proje geliştirme platformu fikirlerin filmleşmesine de destek veriyor.

17 Ekim Çarşamba gecesi gerçekleşecek olan festivalin gala gecesinde finale kalan uluslararası yönetmenler arasından 6 film sinemaseverlerin katılımıyla unutulmaz bir gecede ödülleriyle buluşuyor. Festival ve etkinlikler hakkında daha detaylı bilgi ve akreditasyon kaydınızı tamamlamak için http://www.kisakes.org/tr sitesini ziyaret edin.

KısaKes Kısa Film Festivali dünyanın dört bir yanındaki genç sanatçılar için yine genç sanatçı ve sanatseverler tarafından organize edilen; gençlerin problemlerini, zevklerini, umutlarını, hayallerini, geleceğe dair endişe ve planlarını; kısacası kendi dünyalarını sinemanın ortak diliyle anlatabildikleri ilk ve tek kısa film festivalidir.

Özgün tarzıyla KısaKes Film Festivali, 2015 yılında Türkiye’nin en çok başvuru alan film festivali olmuştur.

Festivalimiz bir yıl içinde gerçekleştirdiği iki farklı organizasyon ile hayat bulur;

KısaKes Univizyon:
uluslararası çapta tüm kısa filmcilerin katılabileceği bir film festivalidir
uluslararası çapta tüm üniversitesi öğrencilerinin katılabileceği bir kısa film yarışmasıdır

KısaKes Lisevizyon:
ulusal çapta tüm liselilerin katılabileceği bir kısa film yarışmasıdır.

KısaKes Kısa Film Festivali dünyanın dört bir yanındaki genç sanatçılar için yine genç sanatçı ve sanatseverler tarafından organize edilen; gençlerin problemlerini, zevklerini, umutlarını, hayallerini, geleceğe dair endişe ve planlarını; kısacası kendi dünyalarını sinemanın ortak diliyle anlatabildikleri ilk ve tek kısa film festivalidir. Özgün tarzıyla KısaKes Film Festivali, 2015 yılında Türkiye’nin en çok başvuru alan film festivali olmuştur.

Festivalimiz bir yıl içinde gerçekleştirdiği iki farklı organizasyon ile hayat bulur;

KısaKes Univizyon: uluslararası çapta tüm kısa filmcilerin katılabileceği bir film festivalidir uluslararası çapta tüm üniversitesi öğrencilerinin katılabileceği bir kısa film yarışmasıdır

KısaKes Lisevizyon: ulusal çapta tüm liselilerin katılabileceği bir kısa film yarışmasıdır

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Detaylar

Başlangıç:
12 Ekim 2018 @ 12:00
Bitiş:
17 Ekim 2018 @ 23:00
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar