Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası Kanun Festivali ve Sempozyumu

 16 Nisan 2020 @ 12:00 - 18 Nisan 2020 @ 23:30     Afyon

: / /

3. Uluslararası Kanun Festivali ve Sempozyumu Ekim ayında, Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Enstitüsü Geleneksel Türk Müzikleri Anasanat Dalının ve Anadolu Müzik Kültürleri Derneğinin öncülüğünde, Afyon’da gerçekleştirilecektir.


Nerede?

Ankara

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

devamını oku... kapat

Festival ve Sempozyum etkinliği “kanun” sazını merkeze alan konserleri, kanunla ilgili seminer, panel, bilimsel tartışma, dinleti ve atölye çalışmalarını içerecektir.

Etkinlikte gerçekleşecek sanatsal ve bilimsel etkinlikler aracılığıyla Anadolu müzik mirasının ve Türk Müziği geleneğinin önemli bir unsuru olan “kanun sazının” yurtiçi ve yurtdışında tanıtılması, yaygınlaştırılması sağlanacak böylece ülkemiz müzik kültürünün dünya müzik dağarcığındaki öneminin altı çizilecek, kültürel etkileşimlerin önü açılacaktır.

Karşılıklı bilgi aktarımının ve tecrübelerin paylaşımını sağlamak amacıyla düzenlenen festival ve sempozyumda, siz akademisyen ve icracı dostlarımızın desteği ve katkıları etkinliğin hedeflerine ulaşması yönünde yol gösterici ve ufuk açıcı olacaktır.

Sizleri de aramızda görmek dileğiyle

Saygılarımızla,
Koordinatör: Tahir Aydoğdu
Koordinatör Yardımcısı: Prof. Dr. Ayten Kaplan
Koordinatör Yardımcısı: Doç. Dr. Cenk Güray

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

 

 

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Detaylar

Başlangıç:
16 Nisan 2020 @ 12:00
Bitiş:
18 Nisan 2020 @ 23:30
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Afyon / Türkiye

Yorum Bırakın