Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Uluslararası Kahta Kommagene Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Uluslararası Kahta Kommagene Festivali

22 Haziran 2018 @ 12:00 - 24 Haziran 2018 @ 23:30
Adıyaman Ücretsiz

Uluslararası Nemrut Kommagene Festivali her yıl Haziran ayında Adıyaman Kahta’da düzenlenmektedir.


Nerede?

Nemrut Adıyaman

Bu festival bir süredir yapılmamaktadır. Belirtilen tarih festivalin en son gerçekleştiği tarihe aittir. Festivalle ilgili güncel gelişmeler olduğunda FestTR'den ulaşabilirsiniz.

Detaylar

Kâhta Kaymakamlığı, Kâhta Belediye Başkanlığı tarafından her yıl 20-21-22 Eylül tarihleri arasında Uluslararası Kâhta Kommagene Festivali düzenlenmektedir. Festivalin amacı; Dünya Kültür Mirası Listesinde yer alan Nemrut Dağı’ndaki Kommagene Krallığına ait tarihi ve kültürel varlıkları tüm dünyaya tanıtmak, bir turizm cazibe merkezi olan ilimizi yurt içinde ve yurt dışında tanıtmaya çalışmaktır.


Program

Festival etkinliklerine binlerce yerli ve yabancı katılımcı katılmakta; etkinlikler çerçevesinde Paneller, sergiler, konserler, sempozyumlar tertiplenmekte, bilim insanları, turizm yazarları ve gazeteciler, köşe yazarları ve sanatçılar tarafından Kommagene kültürünün ruhuna uygun bildiriler ve sunumlar yapmaktadır.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Başlangıç:
22 Haziran 2018 @ 12:00
Bitiş:
24 Haziran 2018 @ 23:30
Ücret:
Ücretsiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon