Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri

 4 Nisan @ 12:00 - 17 Nisan @ 23:30     İzmir

: / /

40. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri 4-17 Nisan tarihlerinde izleyilerle buluşuyor.


İzmir

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

39.’su dijital olarak izleyiciye ulaşan Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri, bu yıl, tiyatronun ruhuna uygun şekilde seyircisiyle sahnelerde buluşuyor. Hülya-Özdemir Nutku Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali başvuruları 15 Şubat 2022 tarihine kadar yapılabilecek, ayrıca elden veya posta yoluyla başvurular kabul edilmeyecektir. Festivale 2021 yılında İzmir Büyükşehir Belediyesince seyirciyle buluşturulmamış oyunlar ve performanslar ile başvurulabilecek olup, ulusal ve uluslararası oyunlar, performanslar ve atölyeler değerlendirmeye tabi tutulacaktır.

27 Mart Dünya Tiyatro Günü itibariyle başlayacak olan Festivalin Jüri Üyeleri ise Sanatçı Müjdat Gezen, Şehir Tiyatroları Sanat İletişim Direktörü ve Dramaturg Eren Aysan, Akademisyenler Dr. Sibel Erdenk ve Dr. Ceren Olpak, Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Özkan Gezgin, Emekli Devlet Tiyatrosu Sanatçısı Tomris Çetinel,  İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ertuğrul Tugay, Kültür ve Sanat Dairesi Başkanı Kadir Efe Oruç, Şehir Tiyatroları Şube Müdürü Özkan Ataklı’dan oluşuyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 2021’de hayatını kaybeden tiyatro araştırmacısı, İzmir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları (İzBBŞT) Danışma Kurulu Üyesi ve Sanat İletişim Direktörü Prof. Dr. Hülya Nutku ile 2019’da yaşamını yitiren tiyatrocu, şair ve yazar Prof. Dr. Özdemir Nutku’nun anısını yaşatmak üzere 2022’de “Hülya-Özdemir Nutku” adıyla düzenlediği Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali (40. Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri) 40.yılında 40 ekibe ev sahipliği yapacak festival, 4 Nisan-17 Mayıs tarihlerinde şehrin birçok noktasında seyircisiyle buluşacak.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


İzmir Festivali İzmir Tiyatro Festivali İzmir Tiyatro Günleri Uluslararası İzmir Tiyatro Festivali Uluslararası İzmir Tiyatro Günleri Tiyatro Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
4 Nisan @ 12:00
Bitiş:
17 Nisan @ 23:30
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

İzmir / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar