Yükleniyor Festivaller

Uluslararası Halk Müzikleri Festivali

 23 Aralık 2020 - 24 Aralık 2020     İstanbul

: /

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde bu yıl 2. kez gerçekleştirilecek Uluslararası Halk Müzikleri Festivali, 23-24 Aralık’ta düzenlenmesi bekleniyor.

İptal Edildi!

Bu festival iptal edilmiştir. Festivalle ilgili güncel gelişmeler olduğunda FestTR'den ve festivalin resmi internet sitesinden ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
İBB Cemal Reşit Rey Konser Salonu İstanbul Teknik Üniversitesi İstanbul Üniversitesi Yıldız Teknik Üniversitesi İstanbul

Festival 23- 24 Aralık tarihlerinde Grand Pera ile üç farklı üniversitede gerçekleşecek. Festival şiddete uğrayan kadınlarımıza destek olmak için bir metin yayınladı. Geçen yıl içeriği ve etkileyici programı ile halk müziği alanında fark yaratan İstanbul Uluslararası Halk Müzikleri Festivali, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde Beyoğlu Belediyesi ve Sanat Hayattır Derneği tarafından düzenleniyor. Festivalin müzikal içeriği Yavuz Bingöl Sanat Merkezi tarafından hazırlandı. Festivalde Azerbaycan'dan Alim Qasimov ile Saraybosna'dan Divanhana yabancı konuklar olarak yer alıyor. Ayrıca Erkan Oğur ve İsmail Demircioğlu, Yavuz Bingöl ise Grand Pera'da konser verecek diğer isimler. Türküler üniversitelerde Festival her yıl olduğu gibi bu sene de üniversitelerde halk müziğinin önemli isimlerini öğrencilerle buluşturacak. Üniversite konserleri Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi ve İstanbul Teknik Üniversitesi kampüslerinde gerçekleştirilecek. Bu yıl 3 kampüste 12 konserde: Bedia Akartürk, Gülşen Kutlu, Şükriye Tutkun, Suzan Kardeş, Özlem Özdil, Ender Balkır, İsmail Altunsaray, Grup İmera, Gülay, Tolga Kaya, Emel Tasçıoğlu, Şems Trio ve Aysel Yakupoğlu konser verecek. Üniversite konserlerine katılım ücretsiz. Erkan Oğur, İsmail Hakkı Demircioğlu ve Divanhana art arda Festivalin ilk günü olan 23 Aralık Pazartesi akşamı halk müziği tutkunlarını müthiş iki konser bekliyor. Saat 20.00'de gerçekleşecek ilk kök müziğin önemli iki temsilcisi Erkan Oğur ve İsmail Hakkı Demircioğlu'na ait. İkili Anadolu kültürünün bağrından çıkıp çok sevilen türkülerle sahnede olacak. Aynı gece Balkanların en önemli gruplarından Divanhana sahneye çıkacak. Yaptıkları müzikle bakan müziğini dünyaya sevdiren grup Suzan Kardeş ile yaptıkları albümle ülkemizde tanınıp sevilmişti. Azerbaycan'ın usta ismi Alim Qasimov kızı ile sahnede 24 Aralık Salı akşamı Yavuz Bingöl vereceği konserde, kadim Anadolu türkülerinden oluşan bir repertuvarla sahne alacak. Gecenin ikinci konserinde ise Azerbeycanlı usta sanatçı Alim Qasimov sahneye çıkacak. Qasimov'un kızının da yer aldığı konserde sevilen şarkılar seslendirilecek. Anadolu enstrümanları sergisi Festivalde bu sene de Anadolu'nun müzik dünyasına armağan ettiği müzik enstrümanlarını meraklıları ile buluşturacak. Önemli bir müzik geleneğinin tarihsel yansıması olarak da izlenebilecek sergide ayrıca bağlama yapım atölyesi yer alacak. Paneller İstanbul 2. Uluslararası Halk Müzikleri Festivali'nde bu sene de yine Türk Halk Müziği konuşulacak. Türkiye'nin farklı üniversitelerinden akademisyenlerin katılacağı paneller 23 Aralık Pazartesi günü Grand Pera'da yapılacak.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
23 Aralık 2020
Bitiş:
24 Aralık 2020
Festival Kategorisi:
,
Website:
http://uluslararasihalkmuziklerifestivali.com/

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar