Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası Distopya Film Festivali

 10 Aralık 2021 @ 12:00 - 12 Aralık 2021 @ 23:30     İstanbul

: /

Uluslararası Distopya Film Festivali 10-12 Aralık tarihlerinde Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi’nde.


Üsküdar Üsküdar Bağlarbaşı Kongre ve Kültür Merkezi İstanbul

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

10-12 Aralık 2021 tarihleri arasında ilk kez gerçekleştirilecek olan Uluslararası Distopya Film Festivali; Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanlığının katkılarıyla, Üsküdar Belediyesi iş birliğiyle ve BKM Mutfak desteği ile Uluslararası Bağımsız Sinema ve Sanat Derneği tarafından İstanbul’da düzenlenecektir. Festival kapsamında distopya türünde ulusal ve uluslararası filmlerden oluşan “Uzun Metraj Film Seçkisi”, “Uluslararası Kısa Film Yarışması” ve “Ulusal Kısa Film Senaryo Yarışması” gerçekleştirilecektir. Festival, distopya türüne dikkat çekmek, ülke sinemamız içerisinde distopya film üretimini arttırmak, tür çeşitliliğini dengelemek ve çağı yakalayan yenilikçi filmlere fırsat eşitliği yaratmak amaçlarıyla hayata geçirilecektir.

Teknolojik gelişmelerin her geçen gün arttığı çağımızda geleceğin öngörüsünü sunan ve bilimsel gelişmelere zemin hazırlayan distopyalar, çağın ötesinde vizyonuyla bu türdeki filmlere daha çok alan açılmasının ne kadar elzem olduğunu ortaya koymaktadır. Uluslararası Distopya Film Festivali’nde distopya kavramı dünyanın prestijli üniversitelerinden akademisyenlerin yer alacağı paneller dizisinde disiplinlerarası yöntemle kuramsal bir çerçevede ele alınacaktır. Festivalin teknoloji bölümünde ise yapay zeka ve yeni teknolojik gelişmelere yer verilecektir.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Distopya Film Festivali Uluslararası Distopya Film Festivali Film Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
10 Aralık 2021 @ 12:00
Bitiş:
12 Aralık 2021 @ 23:30
Festival Kategorisi:
,

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlçe

Üsküdar

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar