Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali

 22 Nisan 2020 @ 12:00 - 21:00     İstanbul

: / /

18. Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali Nisan Mayıs ayında gerçekleşecek.


Nerede?

İstanbul


Detaylar

devamını oku... kapat

ULUSAL ÇEVRE KISA FİLM YARIŞMASI İÇİN SON BAŞVURU 1 MART 2020 DE

Türkiye’nin ilk ve tek çevre temalı kısa film etkinliği olan “18. Uluslararası Çevre Kısa Film Festivali’ kapsamında yapılan Ulusal Çevre Kısa Film Yarışması’na çevre temalı kurmaca, belgesel ve canlandırma türlerindeki filmler kabul ediliyor. Süresi 20 dakikayı geçmeyen kısa filmler için yarışmaya son başvuru tarihi 1 mart 2020

FESTİVAL ETKİNLİKLERİ

Bu yıl Festival; Bakırköy Belediyesi, BASAD-Bakırköylü Sanatçılar Derneği, Çevre Film ve İstanbul Kültür üniversitesi Meslek Yüksek Okulu işbirliği ile yapılmaktadır.
Festival kapsamında; Bakırköy dışında, Beykent Üniversitesi, Nişantaşı Üniversitesi, Maltepe üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi ile Kayseri Erciyes Üniversitelerinde de çeşitli ülkelerden çevre temalı kısa film gösterimlerinin yanı sıra sergiler, söyleşi ve açıkoturumlar ile müzik dinletileri gibi etkinlikler gerçekleştirilecektir.

ÖDÜLLER VE SEÇİCİ KURUL

Her dalın birincisine Bakırköy Belediyesi tarafından toplam 6.000 TL değerinde Maddi Ödüllerin dışında, kazanan yarışmacılara plaket ve katılan tüm yönetmenlere “KATILIM BELGESİ” ile İstanbul Kültür Üniversitesi Özel Ödülü verilecektir.

Ulusal Yarışma Seçici Kurul üyelikleri ; Öğ. Gör. Tayfun Belet (İKÜ RTV), Engin Çağlar (Oyuncu), Vural Çavuşoğlu (Yapımcı-Yönetmen), Doç. Dr. Burcu Kurtiş (Nişantaşı Üni. Sin. Tv Bölüm Bşk.), Prof Dr. Oğuz Makal (Beykent Üni. GSF Dekanı), Prof. Dr. Selahattin Yıldız (Maltepe Üni. GSF Dekanı), Can Ulkay (Yönetmen) ve Galip Uyar (Yazar)’dan oluşmaktadır.

Festivalin Ödül Töreni; 22 Nisan 2020 günü saat 19:00’da İstanbul Kültür Üniversitesi Oditoryum’da gerçekleştirilecektir.

Vural Çavuşoğlu
Festival Yönetmeni

İLETİŞİM VE BİLGİ İÇİN:
Çevre Film
0532 254 80 32
www.cevrefilm.org – info@cevrefilm.org

BASAD-Bakırköylü Sanatçılar Derneği-Kültür ve Sanat Konağı, İstanbul Cad. No:38 Bakırköy/İstanbul
www.basad.org.tr
0212 570 45 95

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Detaylar

Tarih:
22 Nisan 2020
Saat:
12:00 - 21:00
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar