Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Uluslararası Afet Film Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Uluslararası Afet Film Festivali

21 Mayıs @ 12:00 - 26 Mayıs @ 23:30

Uluslararası Afet Film Festivali 21-26 Mayıs tarihlerinde Ankara’da.


Nerede?

Kült Kavaklıdere Çankaya Ankara

Detaylar

Uluslararası Afet Film Festivali (UAFF), doğal veya beşeri afetlere ve bu afetlerin etkilerine odaklanan bir festivaldir. Festival, 21-26 Mayıs tarihleri arasında Ankara’da gerçekleştirilecektir. Festivalin amacı, ulusal ve uluslararası düzeyde afetler konusunda farkındalığı artırmak ve sinema alanında daha fazla afet filmi üretimini teşvik etmektir. Bu amaçla, afet konularını ele alan uzun metrajlı filmler, kısa filmler, belgeseller ve animasyonlar gösterilecektir. Festival’e başvuran filmlerin afet temalarını işlemesi gerekmektedir. Festivalin amaçlarından biri, Türkiye’de ve dünya çapında afet kavramının farklı boyutlarını vurgulamaktır.

Festival boyunca, sanat tarihinden medyaya kentleşmeden diplomasiye çeşitli alanlardan uzmanların katılımıyla paneller, afetler ve etkileri üzerine söyleşiler de düzenlenecektir. Festivalin temel amacı, doğal ve insan kaynaklı afetlerin yıkıcı etkilerini ortaya koyarak toplumda afet farkındalığı yaratmak ve dayanışmayı artırmak olarak belirlenmiştir. Farklı kurum ve kuruluşla işbirliği halinde gerçekleşecek festival, farklı perspektiflerle afetleri anlamayı sağlayacak.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 3 Toplam: 1

Puanladınız:


Afet Film Festivali Uluslararası Afet Film Festivali Film Festivalleri
Başlangıç:
21 Mayıs @ 12:00
Bitiş:
26 Mayıs @ 23:30
Ankara
Ankara, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon