Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Trabzon Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali

 5 Mayıs @ 12:00 - 25 Mayıs @ 23:30     Trabzon

: /

Devlet Tiyatroları tarafından düzenlenen Trabzon Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali, 5-25 Mayıs tarihlerinde sanatseverlerle buluşacak.


Trabzon

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

5-25 Mayıs 2000 tarihleri arasında birincisi yapılan festival; başlangıçta Karadeniz’e kıyısı olan 6 ülkenin (Gürcistan, Moldova, Rusya, Romanya, Ukrayna) katılımıyla gerçekleştirilmiş ve 2006’da tüm dünya ülkeleri davet edilmeye başlanarak, festivalin kapsamı genişletilmiştir. Yunanistan, İran, Fransa, Slovenya, Çin Halk Cumhuriyeti gibi pek çok ülkenin katıldığı festival; dünya çapındaki yönetmen ve oyun yazarlarıyla yapılan atölye çalışmaları, söyleşi, konferans ve sergilerle giderek zenginleşmektedir. Ülkeler arasındaki barış, dostluk, kardeşlik duygularının yaşatılması ve paylaşılmasında çok önemli bir işlevi yerine getiren festival; sanatın evrensel diliyle pek çok ülkeyi bir araya getirmektedir. 2005 yılında Ermenistan ve Azerbaycan’ın da katılımı sağlanarak sanatın birleştirici gücü, bu festival aracılığıyla bir kez daha kanıtlanmıştır.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Karadeniz Tiyatro Festivali Tiyatro Festivali Trabzon Tiyatro Festivali Trabzon Uluslararası Karadeniz Tiyatro Festivali Tiyatro Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
5 Mayıs @ 12:00
Bitiş:
25 Mayıs @ 23:30
Festival Kategorisi:
,

Şehir

Trabzon / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar