Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Tekirdağ Kiraz Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Tekirdağ Kiraz Festivali

13 Haziran @ 12:00 - 16 Haziran @ 23:00
Süleymanpaşa Ücretsiz

Süleymanpaşa Belediyesi tarafından düzenlenen 58. Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali 13-16 Haziran tarihleri arasında yapılacak.


Nerede?

Süleymanpaşa Tekirdağ

Detaylar

Tekirdağ Kiraz Festivali her yıl geleneksel olarak Haziran ayında yapılan bir etkinliktir. Tekirdağ Kiraz Festivali ilk defa 1962’de “Kiraz Cümbüşü” adı altında kutlanmaya başlanmıştır. 1964’te Kiraz Bayramı’na dönüşmüştür. Daha sonraları Kiraz Festivali adı altında geleneksel hale getirilerek geniş bir çerçevede kültür ve eğlence programları oluşturularak devam edegelmiştir.Kutlama Komitesi Başkanlığını Tekirdağ Belediye Başkanları üstlenerek, haziran ayı içerisinde, genellikle ilk veya ikinci haftası olmak üzere, dört gün boyunca düzenlenmektedir. Festivalde kortejler, sergiler, gösteriler, fener alayları, gece konserleri, kiraz yarışmaları, yelken yarışmaları, festival güzellik yarışmaları, piknikler yapılmakta ve kapanış konserleri ile bitmektedir.Hafta boyunca özellikle şehirde iç turizm açısından büyük hareketlenme yaşanmaktadır. Binlerce Tekirdağlı şehrin sahiline ve eğlence yerlerine inerek festivali doyasıya yaşamaktadır. Kiraz Festivalinde dünyanın birçok ülkesinden ziyaretçiler gelmekte, özel gösteriler sunmaktadırlar. Aynı zamanda Tekirdağ sahil alanında her akşam 1-2 ünlü sanatçı ünlü sanatçı konser vermektedir. Havai fişek gösterileri yapılmakta ve eğlence parkları kurulmaktadır. Birçok firma da açtığı reyonlarda ürünlerini tanıtma fırsatı bulmaktadır.Görünümü, lezzeti ve adına düzenlenen festivaliyle kirazın Tekirdağ için ayrı bir yeri vardır. Kiraz, bu önemli geçmişiyle Tekirdağlılar’ın ve festivalin baş tacıdır.


Program

🍒 13 Haziran 🎶 Ahmet Selçuk İlkan
🍒 14 Haziran 🎶 Eypio&Kezzo
🍒 14 Haziran 🎶 Oğuzhan Koç
🍒 15 Haziran 🎶 Köfn
🍒 15 Haziran 🎶 Hande Yener
🍒 16 Haziran 🎶 Rubato
🍒 16 Haziran 🎶 Şevval Sam

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 4 Toplam: 1

Puanladınız:


Kiraz Festivali Tekirdağ Festivali Tekirdağ Kiraz Festivali Tekirdağ Uluslararası Kiraz Festivali Kiraz Festivalleri
Başlangıç:
13 Haziran @ 12:00
Bitiş:
16 Haziran @ 23:00
Ücret:
Ücretsiz

Organizatör

Süleymanpaşa
Süleymanpaşa
Tekirdağ, Süleymanpaşa Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon