Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Sinemasal Film Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Sinemasal Film Festivali

7 Eylül 2020 @ 12:00 - 18 Eylül 2020 @ 21:00

8. Sinemasal Açık Hava Sinema Festivali 7-18 Eylül 2020 tarihlerinde düzenleniyor.


Nerede?

Bartın Çankırı Karabük Kastamonu Sinop Zonguldak

Detaylar

7-18 EYLÜL 2020

​Festival Teması: Sinema | Slogan: Hep Beraber

Hedef Bölge: Batı Karadeniz

Festival Rotası: Sinop, Kastamonu, Bartın, Zonguldak, Karabük, Çankırı

Sinemasal Film Festivali, her yıl Türkiye’nin farklı bir bölgesinde, kırsalda yaşayan, hayatında hiç sinemaya gitmemiş ve gitme imkanı bulunmayan çocukların ayağına sinemayı götürüyor. Bu sayede çocuklar sinemanın büyülü dünyası ile tanışıyor, belki de hayatlarını değiştirecek olan filmi izliyorlar.

Köylerde gerçekleşen etkinliklerin yanı sıra şehir merkezlerinde düzenlenen film gösterimleri, sinema atölyeleri, paneller, konuşmalar ve söyleşiler kentlerin yaşamını renklendiriyor. Bu etkinlikler sanatçılarla halkı bir araya getiriyor.

Festival, 2013’ten bu yana 29 farklı ülkeden gelen, farklı kültürlere sahip, farklı şekillerde düşünen ve üreten gençlerin gönüllü katılımıyla gerçekleşiyor. Sinemasal Film Festivali gerek hedef kitlesinin çeşitliliği gerekse de özgün konsepti ile dünyadaki ilk ve tek film festivalidir.

Sinemada ilk film izlediğiniz zamanı hatırlayın; O heyecanı, coşkuyu ve tüm hayallerin üstünde oynadığı büyülü ekranı… O anı tüm çocuklarla paylaşmak istemez miydiniz? ​Sinemasal, sosyo kültürel açıdan dezavantajlı bölgelerde yaşayan çocukları ve ailelerini, sinema, tiyatro ve müzik başta olmak üzere sanatın tüm renkleriyle tanıştıran ve onlara unutulmaz deneyimler yaşatan bir sosyal girişimdir.

Hayalimiz; Kültür sanat etkinliklerinin toplumun her kesimi için ulaşılabilir olduğu, empati duygusunun hayatlarımızda yer edindiği; çocuklar tarafından sevgiyle kurulacak ve saygıyla korunacak bir dünyada yaşamayı hayal ediyoruz.

Ekolojik Değerlerimiz; Sürdürülebilir yaşamı önemseyen kişi, kurum ve kuruluşlarla işbirliği kuruyoruz ve etkinliklerimizde kullanılan malzemelerin geri dönüşüme uygun olmasına, insana ve doğaya zarar vermemesine dikkat ediyoruz.

osyal Değerlerimiz; Dil, din, ırk, cinsiyet vb. ayrımlar içerisinde olmayan kişi, kurum ve kuruluşlarla çalışıyoruz ve tüm etkinliklerimizi, insan hakları ve toplumsal cinsiyet eşitliği değerlerini gözeterek hazırlıyoruz. ​Ekolojik ve sosyal değerlerimiz ışığında hayata geçirdiğimiz tüm projelerin ölçeklenebilir olmasına ve çarpan etkisiyle milyonlarca insanın hayatında fark yaratmasına gayret gösteriyoruz.

AŞK ile; ​Çocukların kültür sanata erişimini sağlayan, müfredat dışı, deneyimsel öğrenme odaklı projeleri hayata geçiriyoruz. ​Kültür sanat alanında yenilikçi işbirliklerini keşfediyor ve onları geliştiriyoruz. Kültür sanat alanında çalışan mevcut girişimleri ve yenilikçileri destekliyoruz. Kültür sanat alanında topluma sosyal fayda sağlamak isteyenler için kendilerini rahat hissedebilecekleri güvenilir bir zemin oluşturuyoruz. Etkinliklerimizde görev alan gençlerin inisiyatif almalarına imkan tanıyarak, tüketmek yerine üretmeyi tercih eden bir neslin oluşumuna katkıda bulunuyoruz.

29 farklı ülkeden ailemize dahil olan gençlere; Anadolu’yu ve Anadolu insanını yakından tanıtıyoruz. Hayata geçirdiğimiz projelerin yerelde ilham vermesini ve tekrarlanmasını sağlayarak sürdürülebilirlik kazandırıyoruz. Toplumu, sosyo kültürel ve ekonomik açıdan dezavantajlı bölgeler için kültür sanatın önemi hakkında bilinçlendiriyoruz. Kültür sanatın ekonomik büyüme ve sosyal sürdürülebilirlik üzerindeki etkisine vurgu yaparak faaliyet gösterdiğimiz ülkelerin gelişimlerine katkı sağlıyoruz. ​Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Film Festivalleri
Başlangıç:
7 Eylül 2020 @ 12:00
Bitiş:
18 Eylül 2020 @ 21:00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon