Yükleniyor Festivaller

Seydişehir Bisiklet Festivali

 2 Temmuz - 4 Temmuz     Konya

: /

Seydişehir Bisiklet Festivali, 2-4 Temmuz 2021 tarihlerinde Konya Seydişehir Kuğulu Tabiat Parkı’nda düzenleniyor.

638220
DD
gün
:
HH
saat
:
MM
dakika
:
SS
saniye

Otel & Ulaşım Sorgula

setur otelz.com touristica tatilbudur.com neredennereye.com

Detaylar

Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz Seydişehir Bisiklet Festivali’ni 2-3-4 Temmuz 2021 tarihlerinde Konya Seydişehir Kuğulu Tabiat Parkı’nda yapacağız…

Kamp Alanı:

Kamp yerimiz Kuğulu Tabiat Parkı’dır. Kamp yerinde, tuvalet, duş, elektrik, su, 24 saat güvenlik, restoran & kafeterya ve mescit vardır. Çadır ve diğer kamp malzemeleri katılımcılar tarafında getirilecektir.

Dileyen misafirlerimiz karavanları ile katılabilir. Bizim için ayrılan alana park eden tüm karavan sakinleri bisiklet sürsün yada sürmesin kayıt olmalıdırlar. Karavanlara elektrik verilmemektedir.

Kamp yerinde festival katılımcılarının araçları ve karavanla katılacak misafirlerimiz için otopark alanı ayrılmıştır. Kuğulu Tabiat Parkı’na bisikletle girişte her hangi bir ücret alınmamaktadır. Otomobil ile gelen misafirlerimiz lütfen gişe görevlilerine, kayıt listesinden kontrol etmeleri için bisiklet festivali için geldiğinizi söyleyiniz. Festival için gelenler giriş ücreti ödemeyeceklerdir.

Kamp alanında festival için 14.000 metrekare yer ayrılmıştır. Çadırlar arasında 5 metre mesafe konulmuştur. Pandemi ile ilgili bütün tedbirler, Sağlık Bakanlığı uygulamaları ve ekip doktorlarımızın tavsiyelerine göre alınmıştır.

Yemek ve İkramlar:

Yemekler tek kullanımlık kaplar, kaşık, çatal ve bıçakla servis edilmektedir. Kamp alanında ve rotalar üzerindeki yemek ikramları, termal boxlarla sıcak olarak servis edilmektedir. Turlar sırasında ara öğün olarak meyve ikramı yapılmaktadır. Kuğulu Tabiat Parkı’ndaki tüm çeşme suları güvenle içilebilir. Turlar boyunca su ve maden suyu ve güzergah üzerindeki kahvehane ve çay ocaklarında çay ikramı yapılmaktadır. Kamp alanında bulunduğumuz sürece sürekli çay ikramı vardır. Yiyecek ve içecek ikramlarında sınırlama yoktur. İstediğiniz kadar yiyecek ve içecek alabilirsiniz.

Parkurlar Hakkında:

Tur rotalarımız doğayla içe içe şehir dışıdır. Her yer yemyeşil ve masmavi… MTB, Tur&Şehir ve katlanır bisikletlerle katılabilirsiniz. Rotalar Yol (Yarış) Bisikleti için uygun değildir. Rotalar, asfalt, stabilize ve yayla yollarından oluşmaktadır. Bisiklet lastiğinin en az 35 mm eninde olmasını öneririz.

Birinci gün (2 Temmuz Cuma): Toros Dağlarına tırmanacağız. Tur boyunca tek ciddi yokuş ilk gün Tınaztepe Mağarası‘na giderken var. Tınaztepe Mağarası’nı geçtikten sonra yokuş aşağı pedallayıp sonra düzlükte devam edeceğiz. Bu rotada asfalt stablize oranı %70 asfalt %30 stablize… 64 km pedallayacağız.

İkinci Gün (3 Temmuz Cumartesi): Bostandere Vasada Antik Tiyatro ve devamında Bostandere ve İncesu yaylalarına süreceğiz bisikletlerimizi… Başlangıç noktası ile en yüksek nokta arasında 280 metre yükseklik farkı var. Kısa ve yorucu olmayan rampalar var. Yemyeşil meşe ağaçları arasında keyifli bir tur. Parkur %50 oranında stablize ve yayla yolu… Parkur 45 km…

Üçüncü gün (4 Temmuz Pazar): Son günümüzde göletler bölgesini turlayacağız. Tur rotamız çevresinde 5 tane gölet göreceğiz. Bu etapta çok hafif eğimler var. Hepsi kısa ve kolay… Turun sonunda Adile Baysal Kültür ve Sanat Evi Müzesi ile Seyyid Harun Veli Cami ziyaretimiz olacak. Bu etabın %50 stablize %50 asfalt… Üçüncü gün, 45 km.

Ayrıntılı bilgi ve kayıt:
http://www.seydisehirbisiklet.com/seydisehir-bisiklet-festivali-2.html

E-mail: seydisehirlibisikletciler@gmail.com

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Kuğulu Tabiat Parkı Seydişehir Konya

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
2 Temmuz
Bitiş:
4 Temmuz
Festival Kategorisi:
,
Website:
http://www.seydisehirbisiklet.com/

Şehir

Konya / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar