Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Rize Yöresel Ürünler ve Hamsi Festivali

 8 Ocak 2020 @ 10:00 - 12 Ocak 2020 @ 19:00     Ankara    Ücretsiz

: / / / /

3. Rize Yöresel Ürünler ve Hamsi Festivali 8-12 Ocak tarihleri arasında Ankara ANFA Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenleniyor.


Nerede?

Altınpark Altınpark Expo Center Anfa Altınpark Expo ANFA Altınpark Fuar ve Kongre Merkezi Ankara


Detaylar

devamını oku... kapat

8 Ocak Çarşamba başlayıpve 12 Ocak Pazar akşamına kadar sürecek olan Rize Fuarı’nda kemençe ve tulum sesleri ile horonlar oynanıp, Rize’nin lezzetleri ise damakları şenlendirecek.

8 Ocak günü saat 11.00’den itibaren erken saatlerde kurulacak dev ızgaralar ile Karadeniz’in simgesi tonlarca hamsi pişirilecek ve fuara katılan ziyaretçilere ikram edilecek. Karadeniz müzikleri eşliğinde hamsi ziyafeti fuarda renkli ambiyansların yaşanmasına neden olacak.

Rize’nin kültür ve sanatının en güzel örnekleri Altınpark ANFA Fuar alanında görücüye çıkarken, yöresel lezzetlerinden Rize’nin muhlaması, hamsili pilavı, tereyağı, peyniri, Rize pidesi, Rize kavurması, kara lahana çorbası ve tatlılarından Laz böreği, pepeçura ile enişte lokumunun fuar ziyaretçilerini oldukça cezbetmesi bekleniyor.

Rize Fuarı denilince sadece yöresel tatlar değil müzik ziyafeti de kulakların pasını alacak. Kemençe ve tulumlar hiç susmayacak, kurulacak horonlara fuarı ziyaret eden vatandaşların da katılım sağlaması Rize Fuarını bayram havasına sokacak.

Fuar süresince hem açılış günü hem de onu takip eden günlerde Karadeniz müziğinin yerli isimleri de sahne alıp, halkı adeta coşturacak. 9 Ocak Perşembe günü Fatih Aksoy ile Emine Özdemir Yılmaz sahne alırken, 10 Ocak’ta Murat Köse, 11 Ocak’ta Lütfü Güner ve Serkan Baş sahne alacak. Fuarın son gününde ise yerel sanatçı Kaan Yıldırım konseri ile türkü ziyafeti sunulacak

Ankara’da Altınpark ANFA Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek Rize Hamsi Günleri Fuarı’nda 500 bin ziyaretçi rekoru kırılması beklenirken, Akseller Fuarcılık Fuar Koordinatörü Onur Tavut yaptığı açıklamada, “Sadece Rizeli hemşehrilerimizin değil Ankara’daki tüm vatandaşlarımızı hamsi ziyafetine bekliyoruz. Tonlarca hamsiyi dev ızgaralarda pişirerek ikramlarımızı yapacağız. Karadeniz’i ve Rize’yi görmeyen ve merak edenler için güzel bir fırsat olacağına inanıyorum” diye konuştu.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Detaylar

Başlangıç:
8 Ocak 2020 @ 10:00
Bitiş:
12 Ocak 2020 @ 19:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , ,

Şehir

Ankara / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar