Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Red Bull Music Festival İstanbul

 1 Ekim 2019 @ 19:00 - 15 Ekim 2019 @ 23:30     İstanbul

: / / /

Red Bull Müzik Festivali İstanbul 1-12 Ekim 2019 tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek.


Nerede?

Borusan Müzik Evi DasDas Feriye Moda Sahnesi Volkswagen Arena İstanbul


Detaylar

devamını oku... kapat

“Red Bull Music Festival Istanbul tıpkı geçtiğimiz yıl olduğu gibi, onlarca ilgi çekici sanatçıyı şehrin en özel noktalarında ağırlamaya ve kentin kültür-sanat hayatını harekete geçirmeye hazırlanıyor.

Farklı konseptler, dikkat çekici performanslar, dünyaca ünlü sanatçılar ve yerli sahnenin yıldız müzisyenleri Red Bull Music Festival Istanbul’un parçası olacak. 1 – 15 Ekim tarihleri arasında her detayı ince ince işlenmiş, kentle bütünleşen ve dünya standartlarını yakalayan bir festival bizi bekliyor. Açılış gecesinden başlayarak son anına kadar tutkuyla takip edilecek bir programla, müziğin ahengi İstanbul’u saracak.

Gana’dan Hollanda’ya Londra’dan Berlin’e farklı coğrafya ve kentlerden bambaşka kültürler, bambaşka sesler; özgürlüğün ve özgünlüğün doruklarda yaşandığı bir atmosfer ve dahası festival çatısı altında kentin dört bir yanına yayılacak. Festivalin ilk konsept gecesi olarak imlenen Alpha Beat Night’ta büyüleyici bir sahne performansıyla yeryüzünün ritmini damarlarımızda hissedeceğiz; takip eden gece Aposynthesis Night ile synth müziğinin derinlerine doğru deneysel, yaratıcı ve gizemli bir yolculuğa çıkacağız; “Kan Kardeşler” Night ise adından da anlaşılabileceği gibi hip hop müziğin Berlin ve İstanbul arasındaki köprüyü yeniden kuracak ve iki kentin yeni-eski okul yıldızlarını tek sahnede buluşturacak; Ballroom Night’ta, hayalı adımlarla turlanacak bir “catwalk” ile şimdiye kadar İstanbul’da benzeri görülmemiş bir voguing deneyimi yaşanacak; festivalin son konsept gecesi ise bir nevi geleceğe dönüş hissi yaratacak, Futurave Night’ta rave kültürünün yarınını şekillendiren yenilikçi müzisyenlerden elektronik dans müziğinin en sofistike örneklerini duyacağız. Bunların yanında henüz açıklanmayan detaylar, sergiler, interaktif deneyimler ve görsel-işitsel şovlar da cabası!”


Program

1-15 Ekim – Red Bull House of Music
3 Ekim – Alpha Beat Night

Ata Kak
Ammar 808
Undomondo (DJ Set)

4 Ekim – Aposynthesis Night
Demdike Stare & Michael England
Stellar Om Source
Lucrecia Dalt
Akkor

5 Ekim – “Kan Kardeşler” Night
Ceza
Kabus Kerim & Defkhan
Erci-E
Khontkar
90bpm
Baneva
DJ Big Poppa & Lil Zeyve sürpriz konuklar

11 Ekim – Ballroom Night
Linn da Quebrada
LYZZA
House of Ninja
Kübra Uzun
Dudakların Cengi: Pop Emergency!
Cake Mosque
biriken party!!!
Age Reform

12 Ekim – Futurave Night
Section 1:
Dasha Rush
Function
Laurel Halo
Shanti Celeste
Fluctuosa (Live)
Y.Unan

Section 2:
Afrodeutsche
Kode9
Overmono (Live)
Konx-om-Pax (Live)
Golem

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Detaylar

Başlangıç:
1 Ekim 2019 @ 19:00
Bitiş:
15 Ekim 2019 @ 23:30
Festival Kategorisi:
, , ,

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar