Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Pembe Hayat KuirFest

23 Ocak @ 12:00 - 26 Ocak @ 21:00 İstanbul Bilet Al

İstanbul ayağının ev sahipliğini Institut français, Kıraathane ve Vault34’ün yapacağı 9. Pembe Hayat Kuirfest 23-26 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek.


AÇIKLAMA

İstanbul ayağının ev sahipliğini Institut français, Kıraathane ve Vault34’ün yapacağı 9. Pembe Hayat Kuirfest 23-26 Ocak tarihlerinde gerçekleşecek. Festival yaklaşırken, arka arkaya gelen ayrıntılar sabırsızlığın dozunu arttırmaya devam ediyor. #DönerizElbet, Banu Alkan’lı açılış, 3D afiş, daha erişilebilir bir festival, festival videosu derken festivalin programına da kavuştuk. Öyleyse 9. Pembe Hayat KuirFest’te bizi neler bekliyor, bakalım.

Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü
23 Ocak Perşembe günü Institut français’ta düzenlenecek açılış galasında, 2015 yılında aramızdan ayrılan, ancak hala umudun, mücadele azminin, neşenin, kolektif üretimin sembolü olmaya devam eden aktivist Zeliş Deniz adına ikinci ödül verilecek. Zeliş Deniz Kuir Sinema Ödülü 8. KuirFest’te, filmleriyle mücadeleyi ve umudu yineleyen sinemacı Rüzgar Buşki’ye verilmişti. Açılış filmi gösteriminin öncesinde verilecek ödülün sahibi bu yıl da kuir sinemaya emek vermiş bir isim olacak. Üstelik Zeliş Deniz adına hazırlanan bu seneki ödül, Sadi Güran’ın ellerinden çıktı.

Babylon’da Banu Alkan’lı açılış partisi
Festival, aynı günün akşamı Babylon’da düzenleyeceği “Beyaz Orkide” temalı açılış partisiyle gerçek bir afrodit rüzgârı estirecek! Festival ekibi, “Partiye gelenler, kırmızı halı geçidinin ardından basını selamlayarak; en şık görünüşleri ile poz veriyor olacak! Lubunyanın MET Galası’na gel ve poz ver lubunya!” çağrısına kulak verenlerle 9. yıla merhaba diyecek.

Bol müzikli bol danslı partinin hemen ertesinde hız kesmeden filmler, söyleşiler ve atölyelerle dolu dolu bir festival programı başlayacak.


PROGRAM

Detaylı festival programı için festivalin web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi
Institut français İstanbul Fransız Kültür Merkezi Kıraathane Vault34 İstanbul
İstanbul Uçak Bileti Ara İstanbul Otel Ara

Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?