Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Palandöken Buz Tırmanışı Festivali

 17 Ocak 2022 @ 12:00 - 19 Ocak 2022 @ 23:30     Erzurum

: /

Palandöken Buz Tırmanışı Festivali başlıyor.


Nerede?

Palandöken Palandöken Kayak Merkezi Erzurum

Kim Düzenliyor?

Türkiye Dağcılık Federasyonu      

Detaylar

devamını oku... kapat

Erzurum’daki Palandöken Kayak Merkezi’nde, Türkiye’nin yanı sıra 5 ülkeden 250 sporcunun katılımıyla buz tırmanışı festivali düzenlenecek.

Deniz seviyesinden 3 bin 176 metre yükseklikteki Palandöken’in 2 bin 200 metre rakımındaki güney pistinde 20 metre yüksekliğinde ve 150 metre enindeki yapay buz parkı, adrenalin tutkunlarının ilgisini çekiyor.

Valilik ve Büyükşehir Belediyesinin girişimleriyle yapılan buz parkı, her yıl buz tırmanışı yapmak isteyen adrenalin tutkunlarını ağırlamayı sürdürüyor.

Kayak merkezi içinde bulunan ve yapay olması dolayısıyla Türkiye’de bir ilk olma özelliği taşıyan “Buz dağı” şeklindeki parkta, 17-19 Ocak tarihlerinde buz tırmanışı festivali düzenlenecek.

Türkiye Dağcılık Federasyonunca düzenlenecek etkinlikte Türkiye’nin yanı sıra ABD, İtalya, Fransa, Gürcistan ve İran gibi ülkelerden 250’nin üzerinde sporcu katılacak.

Palandöken’de aynı tarihlerde bu festival çerçevesinde dağ kayağı etkinliği de gerçekleştirilecek.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 1

Your page rank:


Buz Tırmanışı Festivali Buz Tırmanışı Türkiye Şampiyonası Palandöken Buz Festivali Palandöken Buz Tırmanışı Festivali Palandöken Festivali Aktivite Festivalleri Kar Festival Kış Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
17 Ocak 2022 @ 12:00
Bitiş:
19 Ocak 2022 @ 23:30
Festival Kategorisi:
,

Şehir

Erzurum / Türkiye

İlçe

Palandöken

Yorum Bırakın

Avatar