Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Orontes Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali

 16 Kasım 2021 - 22 Kasım 2021     Hatay

: / /

Orontes 6. Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali 16-22 Kasım tarihleri arasında Antakya El Sanatları Müzesi’nde yapılacaktır.


Antakya El Sanatları Müzesi Hatay

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Hatay Büyükşehir Belediyesinin Katkılarıyla, Ansam Kültür Derneği ve Fotofilm Sanat Merkezi tarafından düzenlenen Orontes Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali’nin bu yıl beşincisi yapılacak.


Sanat Eserleri ve Sanatçılar Hoşgörü ve Medeniyetlerin Beşiği Antakya’da Buluşuyor.

ArtAntAkyA International Contemporary Art Show, medeniyetin beşiği Antakya’da açılıyor. Antakya, kucakladığı Medeniyetlerin kattığı kültürel derinliğin yanı sıra hoşgörüsüyle de farklı bir görüntü çizmektedir. Tarihsel derinliğiyle Müslüman, Hıristiyan, Yahudi toplulukları ve tüm kadim uygarlıkların kesişme noktası olduğu bilinir. Birlikte yaşanabilen bir medeniyet ve hoşgörü kentinde olmanın gururunu yaşıyoruz. Dünyanın en büyük mozaik müzesi, ilk olimpiyat, ilk hipodrom, ilk aydınlatılmış cadde, ilk kilisesi olan şehir artık kültür sanat festivalleriyle de anılmaya başlandı.

Doğunun Kraliçesi, İmparatorların ve Kralların Düşü: Antakya

Avrupa’nın göz bebeği, Akdeniz havzası, Ortadoğu ve Asya bölgesini kapsayan katılımcı kapasitesiyle, Türkiye’nin yeni sanat mecrasında, sanatçı ve koleksiyonerlerini bir araya getiriyor. ArtAntAkyA katılımcıları; yurt içi ve yurt dışından galeriler, güzel sanatlar fakülteleri, sanatçı kolektifleri, sanatçı inisiyatifleri ve koleksiyonerler olarak kabul ediliyor. Giderek artan beğeni ilgisiyle, farklı alanlarda çalışan sanatçıların, tasarımcıların, girişimcilerin ve sektörün bütün bileşenlerini alternatif bir anlayışla büyük bir sanat mecrasına dönüşmeye yol alan ArtAntAkyA, ürettiğiniz işlerinizi sergilemek, tanıtmak ve bir sanat ağına katılmak için ulaşılabilir bir mecra sunmaktadır.

Etkinlikte; yurt içinden ve yurt dışından gelen galeriler, müzelerin yanında, güzel sanatlar fakülteleri ve sanatçılar ürettikleri eserleri sergileyerek bizlerle paylaşıp piyasasının oluşmasını sağlayacaktır.


Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Antakya Sanat Festivali Çağdaş Sanat Festivali Orontes Çağdaş Sanat Festivali Orontes Sanat Festivali Orontes Uluslararası Çağdaş Sanat Festivali Sanat Festivali Resim Festivalleri Sanat Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
16 Kasım 2021
Bitiş:
22 Kasım 2021
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Hatay / Türkiye

İlçe

Antakya

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar