Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Niğde Patates Festivali

Niğde Valiliği, Niğde Belediyesi ve Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi iş birliğinde 30 Ekim Cumartesi günü düzenlenecek Topraktan Sofraya Niğde Patates Festivali sizlerle. Festival ücretsiz.Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

30 Ekim günü çeşitli etkinliklerle düzenlenecek olan “Topraktan Sofraya Niğde Patates Festivali’nin lansmanı Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu bahçesinde düzenlenen toplantıda yapıldı. 1.si düzenlenecek olan festivalin lansman toplantısı Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde Milletvekili Yavuz Ergun, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Hasan Uslu, şefler ve basın mensuplarının katılımıyla yapıldı.

Bu yıl ilki düzenlenecek olan patates etkinliğinde ünlü şeflerle patates yemekleri sunumu yapılacak.30 Ekim Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan festivalde yarışmalarda yer alacak. Festival kapsamında Emre Kaya ve Arzu Akdaş tarafından konser verilecek.

Tanıtım toplantısında konuşan Başkan Özdemir; “Şehrimizin tanıtımı için Marka Kent Niğde Projesi kapsamında her ay bir festival düzenleyecektik, fakat son iki yıl içinde pandemi nedeni ile bunu ertelemek zorunda kaldık. İnşallah bundan sonra şehrimizde her ay bir festival düzenleyeceğiz. Bu festivallere ilk olarak üretimde lider olduğumuz patatesimizi tanıtmak için patates ile başlıyoruz. Şehrimizi turizm potansiyelini açığa çıkararak bütün dünyaya tanıtmak istiyoruz. Şehrimiz yaptığımız dönüşüm çalışmalarıyla iki yıl içinde bambaşka bir şehir olacak.

Şehrimizin en önemli tarım ürünü patates. Elimizden geldiği kadar Niğde patatesini markalaştırmaya çalışıyoruz. Bu tür etkinlikleri daha sonrada devam ettireceğiz. Uluslararası etkinliklerle festivallerle şehrimizi dünyaya tanıtacağız. Niğde Anadolu’nun parlayan bir yıldızı olacak. Biz Niğde Belediyesi olarak sadece elimizi değil gövdemizi taşın altına koyduk. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. İnşallah çok güzel bir festival gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Konuşmalardan sonra basın mensuplarına ve katılımcılara patatesten yapılmış yemekler ve çeşitli ürünler tanıtıldı.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Niğde Festivali Niğde Patates Festivali Patates Festivali Yerel Ürün Festivalleri Yöresel Lezzetler Festivali

Detaylar

Tarih:
30 Ekim 2021
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Niğde / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar