Yükleniyor Festivaller

Mihalıççık Kiraz Festivali

Bu yıl 41. kez düzenlenecek olan Mihalıççık Kiraz Festivali, 7 Temmuz’da Eskişehir Mihalıççık Kalburcu mesire yerinde yapılacak


Detaylar

Bu yıl 41’incisi düzenlenecek olan geleneksel “Mihalıççıklılar Günü ve Kiraz Festivali” (Kalburcular Günü) etkinliklerinin 7 Temmuz 2019 Pazar günü, Mihalıççık Kalburcu mesire yerinde yapılacak.

Etkinlikte ayrıca en güzel kiraz yarışması ile yoğurt, çuval, yumurta ve urgan yarışı gibi çeşitli eğlenceli etkinlikler yapılacak. Yarışmada dereceye girecek kiraz yetiştiricilerine çeşitli ödüllerin de verileceği festival ziyaretçilerini bekliyor.

Festival programının içeriği ile ilgili basına açıklamalarda bulunan Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum “Kiraz festivali ile ilgili, göreve gelir gelmez yapmış olduğumuz çalışmalar sonunda tarih, içerik, tanıtım, davet ve program ayrıntıları ile ilgili Kaymakamlık, İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, Sivil toplum Kuruluşları, vatandaşlarımızla istişare yapıyoruz. . Vatandaşlarımızın, sevdikleriyle doyasıya ve gönüllerince bir Festival geçirmeleri ve Mihalıççık Kirazının tanıtılması için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. . Program detaylarını en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşacağız. Festivalimizde başta festival alanı Kalburcu mesire yerinin konuklarımızın rahat edeceği bir şekilde düzenleme çalışmalarımız sürüyor. Festivalde sevilen ulusal ve yerel sanatçılarımız bizlerle olacak, En güzel kiraz yarışması ve değişik yarışmalar yapılacaktır. Yarışmada dereceye girecek kiraz yetiştiricilerimize çeşitli ödüller verilecektir” dedi.

facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Kalburcu Mesire Yeri Mihalıççık Eskişehir

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Tarih:
7 Temmuz 2019
Saat:
10:00 - 23:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , ,

Şehir

Eskişehir / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar