Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Mihalıççık Kiraz Festivali

 7 Temmuz 2019 @ 10:00 - 23:00     Eskişehir    Ücretsiz

: / / / /

Bu yıl 41. kez düzenlenecek olan Mihalıççık Kiraz Festivali, 7 Temmuz’da Eskişehir Mihalıççık Kalburcu mesire yerinde yapılacak


Kalburcu Mesire Yeri Eskişehir

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Bu yıl 41’incisi düzenlenecek olan geleneksel “Mihalıççıklılar Günü ve Kiraz Festivali” (Kalburcular Günü) etkinliklerinin 7 Temmuz 2019 Pazar günü, Mihalıççık Kalburcu mesire yerinde yapılacak.

Etkinlikte ayrıca en güzel kiraz yarışması ile yoğurt, çuval, yumurta ve urgan yarışı gibi çeşitli eğlenceli etkinlikler yapılacak. Yarışmada dereceye girecek kiraz yetiştiricilerine çeşitli ödüllerin de verileceği festival ziyaretçilerini bekliyor.

Festival programının içeriği ile ilgili basına açıklamalarda bulunan Mihalıççık Belediye Başkanı Haydar Çorum “Kiraz festivali ile ilgili, göreve gelir gelmez yapmış olduğumuz çalışmalar sonunda tarih, içerik, tanıtım, davet ve program ayrıntıları ile ilgili Kaymakamlık, İlçe Tarım Müdürlüğü yetkilileri, Sivil toplum Kuruluşları, vatandaşlarımızla istişare yapıyoruz. . Vatandaşlarımızın, sevdikleriyle doyasıya ve gönüllerince bir Festival geçirmeleri ve Mihalıççık Kirazının tanıtılması için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. . Program detaylarını en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşacağız. Festivalimizde başta festival alanı Kalburcu mesire yerinin konuklarımızın rahat edeceği bir şekilde düzenleme çalışmalarımız sürüyor. Festivalde sevilen ulusal ve yerel sanatçılarımız bizlerle olacak, En güzel kiraz yarışması ve değişik yarışmalar yapılacaktır. Yarışmada dereceye girecek kiraz yetiştiricilerimize çeşitli ödüller verilecektir” dedi.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Kiraz Festivalleri

Detaylar

Tarih:
7 Temmuz 2019
Saat:
10:00 - 23:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , ,

Şehir

Eskişehir / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar