Yükleniyor Festivaller

Kadın Oyunları Festivali

 3 Nisan @ 20:00 - 7 Nisan @ 23:30     Ankara

: /

Kadın Oyunları Festivali 2023,  3-7 Nisan tarihleri arasında Ankara’da…

Bilet Satın Al

503371
DD
gün
:
HH
saat
:
MM
dakika
:
SS
saniye

Ayvalık Bandırma Çankaya Konyaaltı Ankara Antalya Balıkesir Çanakkale

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

Atölye Kültür Sanat organizasyonu ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın “Kadın” temalı, tek tiyatro festivali olan “Kadın Oyunları Festivali 2023”, Ankara’da seyircisiyle buluşuyor. Bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilecek olan festivalde, birbirinden nitelikli oyunlar AST Bilkent Sahne’de ilk kez perde açacak.

“Kadın Oyunları Festivali 2023” Beş Kentte Başlıyor!

Atölye Kültür Sanat organizasyonu ile Türkiye’nin ve Avrupa’nın tek kadın temalı tiyatro festivali olan “Kadın Oyunları Festivali” bu yıl üçüncüsü ile seyircisiyle buluşuyor. Her yıl farklı farklı kadın oyunlarını titiz bir çalışma ile belirleyen festival komitesi bu yıl da birbirinden nitelikli oyunları beş ayrı kentte peş peşe tiyatro severler ile buluşturacak. T.C Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle ilk olarak 21-25 Şubat tarihleri arasında Ankara’da başlayacak ve beş gün sürecek olan festivalde üç oyun, Yenimahalle ve Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olup, iki oyun ise AST Bilkent Sahne’de biletli olarak seyirci ile buluşacak. Mart ayında sırası ile 28 Şubat-5 Mart tarihlerinde Bandırma Belediyesi, 7-12 Mart tarihlerinde Konyaaltı Belediyesi, 14-19 Mart tarihlerinde Çanakkale Belediyesi ve 23-27 Mart tarihleri arasında Ayvalık Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek festivalde ayrıca bu yılda yine farklı etkinliklere yer verilecek.

AÇILIŞ RESİTALLERİ BEGÜL ERHAN İLE…
Cumhuriyet tarihinde bir kadın müzisyen tarafından yayınlanan ilk klasik gitar albümü “Anatolian Folk Songs”u Ada Müzik etiketi ile yayınlayan ve yine kendi alanında birçok ilke imza atan klasik gitarist Begül Erhan Bandırma, Konyaaltı ve Çanakkale ayaklarında festival açılış resitalleri verecek.

HEM FESTİVAL HEM SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ
Farklı kadın temalı etkinliklerin de yer verildiği Kadın Oyunları Festivali, sadece sanat etkinliği olmasının ötesinde bir sosyal sorumluluk projesi olarak ülkemizin önde gelen kültür etkinlikleri arasında ilk sıralarda yer alması ile biliniyor.
Program detaylarına sosyal medya hesaplarımızı takip ederek ulaşabilirsiniz.Program

3 Nisan
Düğün Şarkıcısı
Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi
Saat 20:30

4 Nisan
Prima Facie
Çankaya Yaşar Kemal Kültür Merkezi
Saat 21:00

5 Nisan
Dışarda Hiçbir Şey Var
Çankaya Çağdaş Sanatlar Merkezi
Saat 21:00

7 Nisan
Kertenkelenin Ardından
Çankaya Yılmaz Güney Sahnesi
Saat 21:00

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 5

Your page rank:


Ankara Kadın Oyunları Festivali Kadın Oyunları Festivali Kadın Oyunları Festivali Ankara Kadın Festivalleri Tiyatro Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
3 Nisan @ 20:00
Bitiş:
7 Nisan @ 23:30
Festival Kategorisi:
,

Şehir

Ankara / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar