Yükleniyor Festivaller

İzmir Uluslararası Kukla Günleri

 5 Mart 2020 @ 10:00 - 22 Mart 2020 @ 22:00     İzmir

: / / /

14. İzmir Uluslararası Kukla Günleri 5-22 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

 


Detaylar

Yaşatmalıydık denizkızlarını. Düşlerimizin en güzel süsü olarak kalmalıydılar. Oysa yok ettik onları. Hatırlamayarak artık, isimlerini anmayarak ve en önemlisi bir gün Ege’nin maviliklerinden çıkıp geleceklerine olan inancımızı yitirerek yok ettik onları. Artık eskisi kadar zengin değil düşlerimiz. Yeni masallar bulduk elbette ama hiçbiri bir denizkızı kadar güzel, bir denizkızı kadar düş dolu değil. Keşke yaşatsaydık denizkızlarını.

Kuklalar da denizkızları gibidir. Ancak inanırsak gerçek olduklarına, anarsak isimlerini ve sevgiyle bağlanırsak onlara var olabilirler. Yaşamın kendisi kadar gerçektir kuklalar ve bir o kadar hayal. İhtiyacımız var kuklalara; yaşamı zenginleştirmek için ihtiyacımız var, düşlerimizi süslemek için ihtiyacımız var, çocuklarımız sevgiyle, barışla büyüsünler diye ihtiyacımız var. Bu yüzden yaşatıyoruz kuklaları İzmir’de.

Bundan böyle kuklalar denizkızlarını çağrıştırsın, denizkızları kuklaları. Birlikte anılsınlar bundan böyle, hiç değilse İzmir’de, denizkızlarının doğduğu yerde.

Kim bilir, belki de yaşıyordur denizkızları, kuklalarla birlikte İzmir’de.


Program

5 – 22 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek 14. İzmir Uluslararası Kukla Günleri programında 23 ülkeden 50 kukla tiyatrosu topluluğu 52 gösteriyi şehrin her yerine yayılmış 37 gösteri mekânında 223 kez sahneleyecek. Festival programında 5 adet sergi sanatseverleri ağırlayacak. Profesyonel sahne sanatçıları için 2 adet atölye çalışması ve bir panel festival programını zenginleştirecek. Dünyanın en çok bilinen kukla festivallerinden biri on dördüncü kez İzmir’de başlıyor…

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
İzmir

Şölen kapsamında 44 gösteri 47 kapalı ve açık mekanda 174 kez sahnelenecek, bir söyleşi yapılacak. Beşi profesyonel sahne sanatçısı, ikisi de çocuklar için yedi atölye çalışması gerçekleştirilecek. Almanya, Arjantin, Brezilya, Bulgaristan, Estonya, Fransa, Güney Kore, Hollanda, Hong Kong, İspanya, İsrail, İtalya, Japonya, Kanada, Macaristan, Makedonya, Norveç, Polonya, Romanya, Rusya ve Türkiye'den festivalde yer alacak olan topluluklar festival süresince sanat rüzgarları estirecek.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
5 Mart 2020 @ 10:00
Bitiş:
22 Mart 2020 @ 22:00
Festival Kategorisi:
, , ,
Website:
https://www.izmirkuklagunleri.com/

Şehir

İzmir / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar