Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali

 21 Haziran 2021 - 2 Temmuz 2021     İzmir

: / /

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kez bu yıl düzenlediği “İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali” 21 Haziran Avrupa Müzik Günü’nde başlıyor.


Kültürpark Açık Hava Sineması İzmir

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

İzmir Büyükşehir Belediyesi, festivaller takvimine tematik bir festivalle katılmak, ihmal edilmiş bir alan olan sinema-müzik ilişkisini gündeme getirmek, İzmir’i bir sinema kenti yapma hedefi doğrultusunda sinema ve müzik sektörlerini İzmir’de buluşturmak amacı ile “İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali” düzenliyor.

Dünya Müzik Günü olan 21 Haziran’da başlayacak ve 1 Temmuz’daki ödül töreni ve kapanış konseri ile sonlanacak olan ilk festivale ilişkin bir basın açıklaması yapan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, Haziran ayında sinema salonlarının faaliyete geçeceğini umduklarını, pandemiden bunalan seyirciye ve sinema sektörüne moral desteği sunmak amacıyla gerekleştirecekleri festivalde açık havanın yanı sıra pandemi kurallarına uygun biçimde salonlarda da gösterim yapmayı planladıklarını belirtti.

Festivalin yarışmalı bölümünün bu yıl yalnızca Ulusal düzeyde olacağını, yarışmaya seçilen filmlerin akşamları Kültürpark’daki açık hava sinemasında gösterileceğini kaydeden Soyer, açılış töreninde film müziğimizin ustalarının yapıtlarını içeren bir konser gerçekleştirileceğini söyledi.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


İzmir Film ve Müzik Festivali İzmir Uluslararası Film ve Müzik Festivali Film Festivalleri Müzik Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
21 Haziran 2021
Bitiş:
2 Temmuz 2021
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

İzmir / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar