Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Uluslararası İzmir Film Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Uluslararası İzmir Film Festivali

22 Eylül 2020 @ 12:00 - 26 Eylül 2020 @ 23:30

3. Uluslararası İzmir Artemis Film Festivali 22-26 Eylül tarihleri arasında sizlerle…


Nerede?

İzmir

Detaylar

ASİTEM olarak İzmir’in olmadığı bir Türkiye sinemasının ve halkın belirleyici olmadığı bir festivalin eksik kaldığını düşündüğümüz için şehrimizi bir “Sinema” ve “Plato Şehir” yapmak adına yola çıktık. Çıktığımız bu yolda, her geçen gün yenilenerek ilerlemeye devam ediyoruz. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Sinema Genel Müdürlüğü destekleriyle hayata geçirilen Uluslararası İzmir Film Festivali; sektörün de ihtiyaç duyduğu içeriği ile Türkiye’nin OSCAR’ı olarak kabul gördü. Üstelik kullanıma açılacak olan “Plato İzmir” ile OSCAR tadındaki festivalde İzmir’in Hollywood’a olan dönüşümüne hep birlikte tanık olacağız. Bu yıl adaylık seçkisine eklenen televizyon dizileri ve dijital diziler kategorisiyle giderek büyüyen festivalimiz için birçok yazar, oyuncu, yapımcı, yönetmen ve eleştirmen; uzun yıllardır sektörün açığı olan ve beklenen bir film festivaline kavuşmanın mutluluğunu yaşıyor.

ASİTEM ailesi olarak başarıların paylaştıkça çoğaldığına, kötü günlerinse paylaştıkça azalıp geride bırakıldığına inanıyoruz. Felaketler yılı olarak adlandırılan 2020 için hepimizin ortak kanısı sanatın bizlere çok iyi geldiği oldu. Bu sebeple, Haziran’da yapmayı düşündüğümüz festivali iptal etmeyip Eylül ayına ertelemenin yine ve yeniden sanatla buluşmanın hepimize iyi geleceğini düşündük.
Sizlerin desteği ile parlayacak olan İzmir sinemasının yıldızı baktığınız her yerden görülsün!

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Film Festivalleri Sanat Festivalleri
Başlangıç:
22 Eylül 2020 @ 12:00
Bitiş:
26 Eylül 2020 @ 23:30
İzmir
İzmir, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon