Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

İstanbul Peynir Festivali

 4 Haziran 2020 @ 12:00 - 7 Haziran 2020 @ 21:00     İstanbul

: / /

Tarım ve Orman Bakanlığımız desteği ve himayesinde ülkemizde bu yıl ikinci kez düzenlenecek olan İstanbul Peynir Festivali 4-7 Haziran tarihleri arasında yapılacaktır.


Nerede?

İstanbul


Detaylar

devamını oku... kapat

Her biri farklı lezzetler barındıran, değişik yöntemlerle hazırlanan, adına festivaller düzenlenen peynir önemli besin kaynakları arasında yer almaktadır.
Sayısız medeniyete ev sahipliği yapmış olan , 190’dan fazla çeşidiyle dünyanın en zengin peynir kültürlerinden birine sahip olan Türkiye’nin peynir çeşitliliğinin ülkemizde ve dünyada tanıtılmasına vesile olarak, sektörün üretim ve satışlarının katlanarak artması ve dünyada hak ettiği yeri alması ana hedefimizdir.
Her yıl düzenlenerek alanında otorite ve geleneksel hale gelecek olan etkinlik; hem ulusal peynir üreticiliğine büyük destek sağlayacak, hem de ülkemiz peynirciliğinin özellikle uluslararası arenada tanınması için önemli rol oynayacak.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Detaylar

Başlangıç:
4 Haziran 2020 @ 12:00
Bitiş:
7 Haziran 2020 @ 21:00
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar