Yükleniyor Festivaller

İstanbul Oyunları Festivali

 19 Mayıs 2019 @ 12:00 - 27 Mayıs 2019 @ 21:00     Farklı Şehirler

: / / /

Tatbikat Sahnesi tarafından düzenlenen 1. İstanbul Oyunları Festivali 19-27 Mayıs tarihleri arasında Ankara Tatbikat Sahne’de.


Detaylar

2013 yılının 1 Mayıs’ında, Ankara Güneş Sokak’ta yolculuğuna başlayan Tatbikat Sahnesi; üretim içinde öğrenim düşüncesini benimseyen, özgür, yapıcı, yaratıcı ve sorgulayıcı bir bakış açısıyla nitelikli sanat beğenisini geliştirmek, toplumumuzun sanat yaşamına ve dünya sanat ortamına aktif bir biçimde katılmak ve katkıda bulunmak amacından yola çıkarak kurulmuştur. 2013 yılının 1 Mayıs’ında, Ankara Güneş Sokak’ta yolculuğuna başlayan Tatbikat Sahnesi; üretim içinde öğrenim düşüncesini benimseyen, özgür, yapıcı, yaratıcı ve sorgulayıcı bir bakış açısıyla nitelikli sanat beğenisini geliştirmek, toplumumuzun sanat yaşamına ve dünya sanat ortamına aktif bir biçimde katılmak ve katkıda bulunmak amacından yola çıkarak kurulmuştur.

Kuruluşumuzun 6. yılını tamamlarken, kuruluş amacımızı daha da ileriye taşıma isteğiyle bu yıl 19-27 Mayıs tarihleri arasında ilkini düzenlediğimiz “Tatbikat Sahnesi İstanbul Oyunları Festivali” aracılığıyla; tiyatro sanatının, yaşamları, duyguları, soruları, sorunları, insanları buluşturan, farklı bakış açılarını kucaklayan, farklı deneyimleri keşfettiren yapısı ışığında, insanların paylaşarak, tartışarak, üreterek çoğaldığı bir fikir ortamını sağlayacak bir platform sunmayı hedefliyoruz.

Hedeflediğimiz bu yolda bize eşlik ederek festivalimize katkı sağlayan tiyatrolar arasında; “Hipomani” oyunuyla Faydasız Sanatlar, “Seni Seviyorum Türkiye” ve “Gülünç Karanlık” oyunlarıyla Bakırköy Belediye Tiyatroları, “Yuva” oyunuyla B-Planı, “Benimle Gelir Misin?”oyunuyla B-Planı & Toy, “Eylül” oyunuyla Sıfır Pozitif, “Julie” oyunuyla Ba-Tiyatro, “Nihayet Makamı” oyunuyla Altıdan Sonra Tiyatro & Kumbaracı50, “Tesir” oyunuyla Siyah Beyaz ve Renkli yer alıyor.

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Tatbikat Sahne Çankaya Ankara

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
19 Mayıs 2019 @ 12:00
Bitiş:
27 Mayıs 2019 @ 21:00
Festival Kategorisi:
, , ,
Website:
https://www.tatbikatsahnesi.com/istanbul-oyunlari-festivali/

Şehir

Farklı Şehirler / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar