Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller İstanbul Oyunları Festivali
  • Bu festival geçti.
:

İstanbul Oyunları Festivali

19 Mayıs 2019 @ 12:00 - 27 Mayıs 2019 @ 21:00

Tatbikat Sahnesi tarafından düzenlenen 1. İstanbul Oyunları Festivali 19-27 Mayıs tarihleri arasında Ankara Tatbikat Sahne’de.


Nerede?

Tatbikat Sahne Ankara

Detaylar

2013 yılının 1 Mayıs’ında, Ankara Güneş Sokak’ta yolculuğuna başlayan Tatbikat Sahnesi; üretim içinde öğrenim düşüncesini benimseyen, özgür, yapıcı, yaratıcı ve sorgulayıcı bir bakış açısıyla nitelikli sanat beğenisini geliştirmek, toplumumuzun sanat yaşamına ve dünya sanat ortamına aktif bir biçimde katılmak ve katkıda bulunmak amacından yola çıkarak kurulmuştur. 2013 yılının 1 Mayıs’ında, Ankara Güneş Sokak’ta yolculuğuna başlayan Tatbikat Sahnesi; üretim içinde öğrenim düşüncesini benimseyen, özgür, yapıcı, yaratıcı ve sorgulayıcı bir bakış açısıyla nitelikli sanat beğenisini geliştirmek, toplumumuzun sanat yaşamına ve dünya sanat ortamına aktif bir biçimde katılmak ve katkıda bulunmak amacından yola çıkarak kurulmuştur.

Kuruluşumuzun 6. yılını tamamlarken, kuruluş amacımızı daha da ileriye taşıma isteğiyle bu yıl 19-27 Mayıs tarihleri arasında ilkini düzenlediğimiz “Tatbikat Sahnesi İstanbul Oyunları Festivali” aracılığıyla; tiyatro sanatının, yaşamları, duyguları, soruları, sorunları, insanları buluşturan, farklı bakış açılarını kucaklayan, farklı deneyimleri keşfettiren yapısı ışığında, insanların paylaşarak, tartışarak, üreterek çoğaldığı bir fikir ortamını sağlayacak bir platform sunmayı hedefliyoruz.

Hedeflediğimiz bu yolda bize eşlik ederek festivalimize katkı sağlayan tiyatrolar arasında; “Hipomani” oyunuyla Faydasız Sanatlar, “Seni Seviyorum Türkiye” ve “Gülünç Karanlık” oyunlarıyla Bakırköy Belediye Tiyatroları, “Yuva” oyunuyla B-Planı, “Benimle Gelir Misin?”oyunuyla B-Planı & Toy, “Eylül” oyunuyla Sıfır Pozitif, “Julie” oyunuyla Ba-Tiyatro, “Nihayet Makamı” oyunuyla Altıdan Sonra Tiyatro & Kumbaracı50, “Tesir” oyunuyla Siyah Beyaz ve Renkli yer alıyor.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Başlangıç:
19 Mayıs 2019 @ 12:00
Bitiş:
27 Mayıs 2019 @ 21:00

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon