Yükleniyor Festivaller
 • Bu festival geçti.

İstanbul Opera Festivali

2 Temmuz 2019 @ 20:00 - 14 Temmuz 2019 @ 23:30 İstanbul Bilet Al

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen 10. Uluslararası İstanbul Opera Festivali, 2-14 Temmuz tarihlerinde gerçekleşiyor.


PROGRAM

02 Temmuz Salı
Turandot (opera)
Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

03 Temmuz Çarşamba
Turandot (opera)
Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

06 Temmuz Cumartesi
Troya (opera)
Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

07 Temmuz Pazar
Troya (opera)
Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

10 Temmuz Çarşamba
Yunus Emre (opera-bale)
Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

13 Temmuz Cumartesi
Bolşoy Tiyatrosu Solistleri Gala Konseri (konser)
Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

14 Temmuz Pazar
Bolşoy Tiyatrosu Solistleri Gala Konseri (konser)
Zorlu PSM Turkcell Sahnesi

Festival Resmi Sitesi

Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sahnelenecek eserlerde balkon kısmından gazilere, şehit ve gazilerin dul ve yetimleri, engeliler ve “65 yaşını doldurmuş, muhtaç, güçsüz ve kimsesiz T.C. vatandaşlarına aylık bağlanması hakkında 2022 sayılı Kanun” kapsamındaki kişiler kimlik ibraz etmek şartıyla ve gişeden yer numarası almak kaydı ile ücretsiz, Zorlu PSM’de balkon kısmında 50 ve üzeri toplu satışlarda ve öğrencilere kimlik ibraz etmek şartıyla sadece gişelerde %30 indirim uygulanacaktır.

Yaş sınırı belirtilmeyen yetişkin temsilleri 8 yaşın üzerindeki izleyiciler için geçerlidir.

Temsillerimiz ilan edilen tarih ve saatte başlar. Seansa geciken seyircilerimiz ilk perdeyi izleyemezler.

Devlet Opera ve Bale Genel Müdürlüğü gerektiğinde temsil düzeninde ve programda değişiklik yapabilir.

Devlet Opera ve Balesi temsilleri için açığa alma ve açık para yükleme işlemi yapılmamaktadır. Katılamayacağınız Devlet Opera ve Balesi temsili için 48 saat öncesine kadar info@biletiva.com adresine talebinizi iletebilirsiniz. Temsilin başlamasına 48 saatden az kalan bilet ücretleri iade edilmemektedir.

Devlet Opera ve Balesi etkinlikleri, Sözleşme koşulları gereği yukarıda belirtilen tarih ve saatlerde önce gişelerde, sonra belirtilen saatte online satış kanallarından satışa sunulmaktadır. Bu sebeple, çok yoğun ilgi gören bazı temsillerin biletleri gişelerde 10 dakika içinde tükenmekte, ve online satış aktif edildiğinde tüm salon dolu görünmektedir. İnternet satışı başladığında biletlerin “Tükendi” olarak görünmesi ile ilgili teknik bir aksaklık, koltuk kapatma ya da sistem dışı bir özel satış durumu söz konusu değildir.

7 yaşından küçük izleyicilerimizin matine ve çocuk temsilleri dışındaki temsillere getirilmemesini rica ederiz.


Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü’nce düzenlenen “9. Uluslararası İstanbul Opera Festivali”, dünyaca ünlü primadonna Kristine Opolais’in gala konseriyle 21 Haziran’da başlayacak.

21 Haziran-7 Temmuz tarihlerinde gerçekleştirilecek festival kapsamında, dünyaca ünlü başyapıtlar “Saraydan Kız Kaçırma”, “La Traviata” ve “Zorba”, ölümsüz müzikleri, konusu ve dönemi yansıtan kostümleriyle izleyiciye sunulacak.

Ulusal ve uluslararası sanatçıların katılımıyla düzenlenecek festival, yaklaşık 12 bin izleyiciyi etkileyici bir yolculuğa çıkaracak. Festival, Türkiye’de ilk defa sahne alacak dünyaca ünlü primadonna Kristine Opolais’in gala konseriyle başlayacak.

Kristine Opolais’in konserini şef Antoni Pirolli yönetecek. Festival, Mozart’ın dünyaca ünlü başyapıtı “Saraydan Kız Kaçırma” operası ile devam edecek. “Giuseppe Verdi’nin ölümsüz eseri “La Traviata”da Violetta rolünü, Avrupa’nın önemli Türk soprano Burcu Uyar üstlenecek.


Zorlu PSM İstanbul
İstanbul Uçak Bileti Ara İstanbul Otel Ara

Organizatör

Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü

Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.2 Comments

 1. Avatar
  Belkıs Arzu UÇMAN

  Festivaller kapsamında Etkinlik ve bilet satışlarını bildirirseniz sevinirim.

  1. Fest TR

   Henüz festivalin biletleri satışa çıkmadı. Büyük ihtimalle geçen seneki gibi https://www.biletiva.com/ adresinden satılacak biletler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?