Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller İstanbul Caz Festivali
:

İstanbul Caz Festivali

3 Temmuz @ 12:00 - 18 Temmuz @ 23:30

31. İstanbul Caz Festivali müzikseverlerle 3-18 Temmuz’da cazseverlerle buluşuyor.


Nerede?

İstanbul

Detaylar

İstanbul Caz Festivali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından 1994 yılından beri her yıl temmuz ayının ilk yarısında İstanbul’un değişik konser ve etkinlik mekânlarında gerçekleştirilen caz ağırlıklı müzik festivalidir.

Tarihi
İstanbul Caz Festivali, bir anlamda Chick Corea ve Steve Kujala’nın İstanbul Festivali kapsamında Atatürk Kültür Merkezi’nde verdiği 8 Temmuz 1984 tarihli konseri ile başlamış kabul edilir. Bu konser yeni başlangıçları işaret etmesi bir yana, cazın İstanbul Festivali’nde daha ağırlıklı bir yer tutması ve Festivalin müzik yelpazesinin farklı türlerini de kapsaması gerektiğini ortaya çıkardı.

Bryan Adams’ın sahne aldığı ilk stadyum konserini izleyen Sting ve Scorpions konserlerinin ardından, caz ve “kent müziği”nin diğer türleri İstanbul Festivali’yle birlikte giderek daha fazla önem kazandı, Festival’in genel yapısının ötesine geçti.

Böylece 1994 yılında İstanbul Kültür Sanat Vakfı, Caz Festivali’nin ayrı bir yıllık etkinlik olarak, Uluslararası İstanbul Caz Festivali adıyla düzenleneceği haberini verdi. 2011 yılından bu yana festival “uluslararası” kelimesi kullanılmadan, sadece “İstanbul Caz Festivali” başlığı ile düzenlenmektedir.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 5 Toplam: 5

Puanladınız:


Caz Festivali İKSV İstanbul Caz Festivali İstanbul Caz Festivali Caz Festivalleri Müzik Festivalleri
Başlangıç:
3 Temmuz @ 12:00
Bitiş:
18 Temmuz @ 23:30

Organizatör

İKSV
Phone:
(0212) 334 07 00
Website:
https://www.iksv.org/
Email Address:
info@iksv.org
İstanbul
İstanbul, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon