Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

İslahiye Üzüm, Biber ve Kültür Festivali

 17 Ağustos 2019 @ 12:00 - 21:00     Gaziantep    Ücretsiz

: / / /

Gaziantep’in İslahiye ilçesinde Üzüm, Biber ve Kültür Festivali her yıl Ağustos ayında yapılmaktadır.


Nerede?

Gaziantep

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

devamını oku... kapat

Biber İslahiye’nin en önemli ve ünlü tarım ürünlerindendir. Kırmızıbiber dünyada en yaygın tüketilen ve ticarete önemli yeri olan baharatlardan biridir. Türkiye’de önemli kırmızıbiber üreticisi ülkeler arasında yer almakta olup, kırmızıbiber verimi dünya ortalamasının üzerindedir.  Üzüm ise ilçede yetiştirilen ürünlerin başında yer alır. Kalitesi ve lezzetiyle markalaşma yolunda ilerleyen iki üründen biridir. İşte bu saydıklarımızın devamı ve ülkemizin geliri kalkınması ve değerleri açısından bu festival çok önemlidir. İslahiye halkı ve festivali düzenleyen İslahiye Belediyesi bu önemin bilincinde olup biber ve üzüm üreticilerini de bu konuda bilinçlendirerek hem festivalin devamlı olmasını hem de üretimin katlanarak sürmesini sağlamaktadır.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Detaylar

Tarih:
17 Ağustos 2019
Saat:
12:00 - 21:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , ,

Şehir

Gaziantep / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar