Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

İkizdere Çağrankaya Yaylası Kar Yürüyüşü Festivali

 27 Şubat 2021 @ 12:00 - 28 Şubat 2021 @ 21:00     Rize    Ücretsiz

: / / / / /

İkizdere Belediyesi’nin organize ettiği festival katılımcılara Kaçkar Dağları ve bölgenin güzelliklerini göstermeyi hedefliyor. Festival kapsamında 2 bin ile 2 bin 500 metre irtifa aralığında, kar üstünde, toplamda 20 kilometre yürüyüş yapılacak. Yürüyüş, tulum eşliğinde türkü ve horonlarla süslenecek. Katılım ücretsiz.


Nerede?

Rize

Festivalin resmi etkinlik tarihi henüz açıklanmamıştır. Organizasyon ekibi tarafından kesin tarih açıklandığında festtr.com ve festivalin resmi internet hesaplarında kanallarından duyurulacaktır. Lütfen programınızı resmi tarih açıklanmadan yapmayınız.

Detaylar

devamını oku... kapat

Çağrankaya Yaylası Rize İkizdere ilçesinde, 3.200 m yüksekliktedir. Rize’nin en büyük yaylalarından olan bölgeye yılın her dönemi ilgi gösterilmektedir. Çağrankaya yaylası adını çevresinde bulunan dik yamaçlı tepe ve uçurumlar sayesinde oluşan ses yankılarından almıştır. Elektrik ve telefon gibi altyapıya sahip olan Çağrankaya yaylasında, bakkal, kasap, kır kahvesi işletilmektedir.

Çağrankaya Yaylası ulaşım

Rize’nin İkizdere İlçesinin 25 km doğusunda bulunan yaylaya İkizdere, Çayeli, Güneysu ve Çamlıhemşin güzergahlarından gelen yolların birleştiği ana yoldan ulaşabilirsiniz.

Çağrankaya Yaylası konaklama, yeme, içme

Konaklama seçeneği bulunmayan Çağrankaya Yaylası’nda kalmak isterseniz, kamp malzemelerinizi yanınızda getirmeyi unutmayın. Ancak yayladan et ve süt mamulleri ile ekmek satın alabilirsiniz.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 5

Your page rank:


Detaylar

Başlangıç:
27 Şubat 2021 @ 12:00
Bitiş:
28 Şubat 2021 @ 21:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, , , , ,

Şehir

Rize / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar