Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Hıdırellez İstanbul
  • Bu festival geçti.
:

Hıdırellez İstanbul

5 Mayıs @ 14:00 - 23:30

HIDIRELLEZ, 5 MAYIS’TA KÜÇÜKÇİFTLİK PARK’TA KUTLANACAK!


Nerede?

KüçükÇiftlik Park İstanbul

Detaylar

 

Hıdırellez İstanbul’un Biletleri Satışa Çıktı!

Geçmis yıllarda eski İstanbul’un göbeğinde coşkuyla kutlanan Hıdırellez, yeni İstanbul’un eğlence mirası KüçükÇiftlik Park’ta yeniden doğacak! Baharın bu en güzel kutlamasına KüçükÇiftlik Park yorumu getiren Hıdırellez İstanbul ile 5 Mayıs’ta tüm ritüeller yerine getirilecek, tüm kötülükler üzerimizden atılacak, bahar en güzel şarkılarla karşılanacak. Gaye Su Akyol, Dubioza Kolektiv, BaBa ZuLa, Cümbüş Cemaat, Ahırkapı Büyük Roman Orkestrası ve Seyyah’ın sahne alacağı Hıdırellez İstanbul, kara kışın kasvetini üstümüzden atacak.

Şehrin eğlence vahası KüçükÇiftlik ParkHıdırellez İstanbul ile 5 Mayıs Pazar günü güneşli günlere merhaba, kara kışın kasvetine elveda diyecek! İstanbulluların, baharın gelişini şehrin merkezinde, festival tadında yaşayacakları Hıdırellez İstanbul’da beyazlar giyilecek, dilekler tutulacak, oyunlar oynanacak, ateşlerden atlanacak, tohumlar ekilecek, saçlar örülecek; kısacası tüm ritüeller yerine getirilecek.

Hıdırellez İstanbul’da müzik dünyasının en renkli, sıradışı ve isyankâr isimlerinden Gaye Su Akyol, ülke sınırlarını aşarak dünyaya yayılan şarkılarıyla KüçükÇiftlik Park sahnesinde olacak. Dubioza Kolektiv’in hiphop, dub, ska, reggae, rock, punk, elektronik müzik ve Balkan müziği unsurlarını içeren crossover tarzlarıyla İstanbulluları coşturacağı etkinliği ayrıca kostümlü, dansözlü eşsiz sahne performansları ve oryantal enstrümanları elektronik/modern seslerle harmanladıkları müzikleriyle dünya festivallerinin de vazgeçilmezleri arasına giren BaBa ZuLa renklendirecek. Geleneksel müzikleri pek çok müzisyenin dokunuşuyla yorumlayan Cümbüş Cemaat ve 2002’de bir Hıdırellez şenliği için bir araya geldikten sonra günümüze dek büyük bir ilgi görerek gelen Ahırkapı Büyük Roman Orkestrası’nın da sahne alacağı Hıdırellez İstanbul’un açılışını ise seslendirecekleri Anadolu ve Balkan müzikleriyle Seyyah grubu yapacak.

Baharın, İstanbul’a yakışan bir coşkuyla karşılanacağı Hıdırellez İstanbul’da İstanbullular, gün boyu devam edecek müziğin yanı sıra oyunlar, festival aktiviteleri ve zengin yeme-içme seçeneklerinin de tadını çıkaracaklar.

URU organizasyonuyla gerçekleşecek Hıdırellez İstanbul’un biletleri satışta!

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Hıdırellez Festivali İstanbul Hıdırellez İstanbul Hıdırellez Şenliği İstanbul Hıdırellez Şenlikleri Müzik Festivalleri
Tarih:
5 Mayıs
Saat:
14:00 - 23:30
İstanbul
İstanbul, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon