Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Hakkari Kar Festivali

 1 Mart 2020 @ 12:00 - 17:00     Hakkari    Ücretsiz

: / /

Hakkari Valiliği desteğiyle “4. Hakkari Kar Festivali” düzenlenecek.
Hakkâri Valiliği, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, İl Özel İdaresi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Hakkâri Belediyesi işbirliği ile 1 Mart tarihinde Hakkâri Kayak Merkezinde “4. Hakkâri Kar Festivali” yapılacak.


Nerede?

Hakkari


Detaylar

devamını oku... kapat

Hakkari Valiliğinin destekleriyle geçtiğimiz yıllarda başlatılan festival ile kentin turizm potansiyelinin ortaya çıkarılması ve değerlendirilmeye açılması, iki ülkeye sınırı bulunan Hakkâri’nin bir turizm iline dönüşmesi, Hakkari’nin tanıtımı ve imajına olumlu katkı sağlanması, il dışındaki yatırımcıların ekonomik açıdan dikkatlerinin bölgeye çekilmesi ve bölgeye ekonomik, sosyal, kültürel ve turistik alanlarda yatırımların çekilmesi, sosyal dayanışma ve kaynaşmanın pekişmesi ile kış turizminin canlandırılması amaçlanmaktadır.

Festival kapsamında Hakkâri Kayak Merkezinde kurum stantlarının gezilmesi, meşaleli kayak & snowboard ile protokolü karşılama ve açılış konuşmaları, halk oyunları gösterisi, güreş müsabakası, dengbej dinletisi, kar raftingi gösterisi, kayaklı koşu yarışması (biatlon), dart sporu gösterisi, ödül töreni, yemek arası ve resim sergisinin gezilmesi, konser ve halay gibi etkinliklerin düzenlenecek.


Program

Hakkari Valiliği himayelerinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü koordinasyonu ve İl Özel İdaresi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Hakkari Belediyesi işbirliği ile ‘4. Hakkari Kar Festivali’ düzenlenecek. 1 Mart Pazar günü 11.00 ila 16.00 saatlerinde yapılacak festivalde resim sergisi, halk oyunları, jimnastik ve snowboard gösterileri, yarışmalar, dengbej dinletisi, kar raftingi, konser yer alacak. Hakkari Kayak Merkezi’nde yapılacak olan festivale katılmak isteyen vatandaşlar için eski Hakkari Valiliği önünden ücretsiz servisler kaldırılacak.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 4

Your page rank:


Detaylar

Tarih:
1 Mart 2020
Saat:
12:00 - 17:00
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Hakkari / Türkiye

Yorum Bırakın

Avatar