Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Gerede Kar Festivali

 27 Ocak 2022 @ 12:00 - 30 Ocak 2022 @ 23:30     Bolu

: / /

Gerede Belediyesi’nin ev sahipliğinde MSR Fuarcılık işbirliğinde birbirinden eğlenceli aktivitelere sahne olacak 2. Gerede Kar Festivali; 27-30 Ocak  tarihleri arasında Esentepe Mesireliği’nde yapılacak.


Nerede?

Esentepe Mesireliği Gerede Bolu

Kim Düzenliyor?

Gerede Belediyesi       MSR Fuarcılık      

Detaylar

devamını oku... kapat

Gerede’de bir ilk olacak olan ve 60’a yakın standın açılacağı, kar oyunlarının yapılacağı ve sahne gösterilerinin düzenleneceği Kar Festivaline girişler ücretsiz olacak. Açılacak stantlarda yöresel ürünlerin satışı yapılacak. Kar oyunları, Çocuklara yönelik oyunlar, aktiviteler ve çeşitli yarışmaların düzenleneceği festival bölgede de ilk olacak.


Bolu’nun Gerede ilçesinde başlayan ve 3 gün sürecek olan Kar Festivali yoğun ilgi gördü. Festivale katılan vatandaşlar kayak yaparak keyifli anlar yaşadı.

Bolu’nun Gerede ilçesinde bulunan Esentepe Mesireliği’nde, Gerede Belediyesi tarafından düzenlenen ve 3 gün sürecek olan Kar Festivali’nin açılışı yapıldı. Festivalin açılışına Hakim ve Savcılar Kurulu Başkanvekili Mehmet Yılmaz, Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Festivalle ilgili açıklama yapan Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, “Gerede 3G’si ile meşhur. ‘Gar, gış, gıyamet’ derler bizim burada. İklim şartlarının 6 ayı kış 6 ayı yaz geçer. Böyle bir memlekette yaşıyoruz. Arkut Dağı kayak merkezimiz bizim açımızdan son derece önemli. Yılın 45 ayı kayabilecek imkanlar var. Arkut Dağı kayak merkezimizde 5 kilometre kayaklı koşuda ulusal ve uluslararası müsabakaların yapıldığı en önemli merkezlerden bir tanesi. Yine 1 kilometre de yeni kayağa başlayanlar açısından son derece elverişli bir merkez. ” dedi.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Gerede Festivali Gerede Kar Festivali Kar Festivali Kar Festival

Detaylar

Başlangıç:
27 Ocak 2022 @ 12:00
Bitiş:
30 Ocak 2022 @ 23:30
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

Bolu / Türkiye

İlçe

Gerede

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın