Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Geleneksel Afrodisias Kültür Sanat ve Turizm Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Geleneksel Afrodisias Kültür Sanat ve Turizm Festivali

23 Ağustos 2019 @ 12:00 - 25 Ağustos 2019 @ 21:00
Aydın Ücretsiz

Aydın Karacasu Belediyesinde düzenlenen Geleneksel Afrodisias Kültür Sanat ve Turizm Festivali 23-25 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

 


Nerede?

Aydın

Detaylar

Karacasu Belediyesi’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği Afrodisias Kültür Sanat ve Tanıtım Festivali bu yıl 32. kez sanatseverlere kapılarını açacak.


Program

23 Ağustos Cuma günü saat 16.00’da düzenlenecek açılış programı ile başlayacak olan festival, Gürcistan ve Azerbeycan’dan gelecek olan halk oyunları ekipleri ile  Karacasulu efelerin katılacağı kortej yürüyüşü ve halk oyunları gösterileri gerçekleşecek. Aynı gün Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından da pide şenliği düzenlenecek. Pidenin ana vatanı Karacasu’da en uzun kıymalı, peynirli ve tahinli pide şenliği yapılacak. Festivalin ilk akşamında DJ Metehan Çiftçi ve sanatçı Yıldırım Yıldızdoğan sahne alacak. Festival boyunca başta Karacasu esnafı olmak üzere dışarıdan gelen esnaflar stant açarak yöresel ürün satışları ile 3 gün boyunca ilçe halkına ve festivale katılmak için dışarıdan gelenlere panayır havası estirecek.

Karacasu Kültür Turizm ve Tanıtım Derneği tarafından da Cuma günü başlayıp Pazar günü son bulacak büyük kamp etkinliği düzenlenecek. Kampa gelenler festivalle coşup kültür gezileri ile dopdolu bir hafta sonu geçirecek.
Cumartesi günü stantların gezilmesi, halk oyunları gösterilerinin yer alacağı festivalin üçüncü ve son günü ise bu yıl 737. kez on binleri ağırlayacak olan Dedebağı Keşkek Hayrı, akşamına da Lara ve Buray konseri ile festival son bulacak.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Başlangıç:
23 Ağustos 2019 @ 12:00
Bitiş:
25 Ağustos 2019 @ 21:00
Ücret:
Ücretsiz
Aydın
Aydın, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon