Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Geleneksel Afrodisias Kültür Sanat ve Turizm Festivali

23 Ağustos 2019 @ 12:00 - 25 Ağustos 2019 @ 21:00 Aydın Ücretsiz

Aydın Karacasu Belediyesinde düzenlenen Geleneksel Afrodisias Kültür Sanat ve Turizm Festivali 23-25 Ağustos tarihleri arasında yapılacak.

 


AÇIKLAMA

Karacasu Belediyesi’nin geleneksel olarak her yıl düzenlediği Afrodisias Kültür Sanat ve Tanıtım Festivali bu yıl 32. kez sanatseverlere kapılarını açacak.


PROGRAM

23 Ağustos Cuma günü saat 16.00’da düzenlenecek açılış programı ile başlayacak olan festival, Gürcistan ve Azerbeycan’dan gelecek olan halk oyunları ekipleri ile  Karacasulu efelerin katılacağı kortej yürüyüşü ve halk oyunları gösterileri gerçekleşecek. Aynı gün Esnaf ve Sanatkarlar Odası tarafından da pide şenliği düzenlenecek. Pidenin ana vatanı Karacasu’da en uzun kıymalı, peynirli ve tahinli pide şenliği yapılacak. Festivalin ilk akşamında DJ Metehan Çiftçi ve sanatçı Yıldırım Yıldızdoğan sahne alacak. Festival boyunca başta Karacasu esnafı olmak üzere dışarıdan gelen esnaflar stant açarak yöresel ürün satışları ile 3 gün boyunca ilçe halkına ve festivale katılmak için dışarıdan gelenlere panayır havası estirecek.

Karacasu Kültür Turizm ve Tanıtım Derneği tarafından da Cuma günü başlayıp Pazar günü son bulacak büyük kamp etkinliği düzenlenecek. Kampa gelenler festivalle coşup kültür gezileri ile dopdolu bir hafta sonu geçirecek.
Cumartesi günü stantların gezilmesi, halk oyunları gösterilerinin yer alacağı festivalin üçüncü ve son günü ise bu yıl 737. kez on binleri ağırlayacak olan Dedebağı Keşkek Hayrı, akşamına da Lara ve Buray konseri ile festival son bulacak.


Karacasu Aydın

Organizatör

Karacasu Belediyesi

Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?