Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

İzmir Gastro Fest

 25 Ekim 2020 @ 10:00 - 27 Ekim 2020 @ 23:30     İzmir

: /

İzmir Gastronomi Festivali 25 Ekim Pazar günü online olarak gerçekleşecek.


Nerede?

İzmir


Detaylar

devamını oku... kapat

Her geçen yıl güçlenerek büyüyen İzmir Gastro Fest üçüncü yılında yurt içinden ve dışından gastronomi dünyasının ünlü isimlerini yine bir araya getiriyor.

Bu yılın temasını yemeğin iletişim boyutunun önemini vurgulamak için ‘Yemek ve İletişim’ olarak belirlemiştik.

Amacımız, yurt içinden ve dışından konunun uzman isimlerini, şefleri, kanaat önderleri ile yeme-içme severlerini büyük bir sofra etrafında toplayarak, mutfağımızın ve yemeklerimizin felsefesini anlatırken lezzetini göstermekti.

Ancak Kovid 19 bütün planlarımızı değiştirmemize, yeni bir mecrayı denememize neden oldu. Etkinliğimizi ertelemek yerine teknolojinin sunduğu imkanlardan yararlanmayı seçtik.

Bu yıl ki etkinliğimizde sizlerle sanal ortamda buluşuyoruz. Ama yine dolu dolu bir programla karşınızda olacağız. Dünyaca ünlü şefler ve yeme-içme yazarlarının konuşmaları atölyelerle devam edecek, etkinliğimiz her zamanki gibi bir canlı konserle sona erecek.

Ayrıca
* Şemsa Denizsel, Maksut Aşkar, Deniz Temel, Ayşegül Talu, Olia Hercules, Osman Sezener ve Pelin Çakar gibi şeflerle web sayfamızda yayınlanan menü ve malzeme listesini önceden temin ederek aynı anda yemek yapabilirsiniz.

*Yine web sayfamızda yayınlayacağımız restoranlardan İzmir Gastro Fest’e özel indirimli menüyü ısmarlayabilirsiniz.

*İsterseniz Ursula Heinzelmann’ın ‘Peynir-şarap eşleşmesi’ workshop’u için de önceden web sayfasında ilan edilen şarapları ve peynirleri de temin ederek hazırlıklı ekran önüne oturabilirsiniz.

* Lalehan Uysal’ın “Kurda, Kuşa, Aşa! Ve Göze…“ adını verdiği Anadolu’nun yerel tohum fotoğraflarının yer aldığı sergisini on line izleyebilirsiniz.

Türkiye’de yeme-içme kültürüne önem veren, gastronomi konusunda dünyadaki eğilimleri merak eden, seyahat etmeyi seven ve damak tadına güvenen ya da geliştirmek isteyen her yaşta insanı, üniversitelerin gastronomi bölümleri öğrencilerini, turizm ve restoran sektöründe çalışanları ‘izmirgastrofest.com.tr’ web sayfasından ücretsiz kayıt yaptırıp, sanal ortamda farklı bir lezzet yolculuğu deneyimine davet ediyoruz…

25 Ekim’de İZMİR GASTRO FEST’te görüşmek üzere…

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


İzmir Gastro Fest İzmir Gastronomi Festivali İzmir Yemek Festivali Gastronomi Festivalleri Gurme Festivalleri Yiyecek Festivalleri

Detaylar

Başlangıç:
25 Ekim 2020 @ 10:00
Bitiş:
27 Ekim 2020 @ 23:30
Festival Kategorisi:
,

Şehir

İzmir / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar