Yükleniyor Festivaller
Tüm Festivaller Gastro World Master Chefs Uluslararası Gastronomi Festivali
  • Bu festival geçti.
:

Gastro World Master Chefs Uluslararası Gastronomi Festivali

15 Kasım 2019 @ 12:00 - 17 Kasım 2019 @ 21:00

Denizli Genç Aşçılar Derneği’nin tarafından düzenlenecek olan Gastro World Master Chefs Uluslararası Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması 15- 17 Kasım 2019 tarihleri arasında Denizli EGS Fuar Alanında misafirlerine kapılarını açacak.


Nerede?

Denizli EGS Fuar Alanı Denizli

Detaylar

Etkinlikte yapılacak sunum ve söyleşilerle Çölyak hastalığına da dikkat çekilecek. Vücut savunma sisteminin glutene karşı gösterdiği hassasiyet olarak bilinen Çölyak hastalığına karşı halkı bilinçlendirmek istediklerini anlatan Antalya Çölyak Derneği Başkanı Hakan Yılmaz, “İnce bağırsağın içyapısı, bir havluya benzetilebilir. Havludakine benzer şekilde girintiler ve çıkıntılardan oluşan ince bağırsak yüzeyi, çölyak hastalarında düzleşmeye başlar. Bu da besinlerin emiliminde azalmaya yol açar. Vücut savunma sistemi ise bu durumu sindirim problemleri, şişkinlik, ciltte bozulmalar, halsizlik, adet düzensizlikleri gibi belirtilerle ifade eder. Çölyak hastalığında gluteni kesmek, bilinen tek tedavi yöntemidir. Ancak gluten diyetini gıdalarla sınırlamak yeterli değildir. Glutensiz diyette besinler kadar kişisel bakım ve kozmetik ürünlerinizin de içeriklerini titizlikle incelemelisiniz. Dudak nemlendiricisi, vücut losyonu, güneş kremi, makyaj malzemeleri, diş macunu, şampuan, saç kremi, sabun gibi günlük bakım ve kozmetik ürünleri de gluten içerikleri kontrol edilerek kullanılmalıdır. Çölyak hastasıysanız, diyetinizden gluten içeren gıdaları çıkarmalısınız. Buna karşın marketlerde satılan glutensiz ürünleri diyetinize ekleyebilir, glutensiz doğal sebze ve meyveleri, bakliyatları tüketebilirsiniz” dedi. Festival kapsamında düzenlenecek etkinliklerle Çölyak hastalığının tanıtımında yapılacağını anlatan Başkan Yılmaz,”Denizli genç aşçılar derneğinin düzenlediği Gastro World Master Chefs Uluslararası Gastronomi Festivali ve Yemek Yarışması için EGS fuar alanında yapılacak etkinliklerde Çölyak farkındalığı için büyük katkı sağlayacak. Festivalde dernek olarak biz hazır olacağız. Açacağımız stantta hastalığa dikkat çekeceğiz.aynı zamanda stantta üreteceğimiz glütensiz yiyeceklerinde tanıtımını ve sunumunu yapacağız. Bu etkinlikte çölyak için bir program yapılmasından dolayı Denizli Genc Aşcılar Derneği Başkanı Süleyman Kursak ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. Festivale tüm Denizlilileri davet ediyoruz” dedi.

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Instagram facebook twitter youtube google

 

 

0 / 5 0 Toplam: 0

Puanladınız:


Başlangıç:
15 Kasım 2019 @ 12:00
Bitiş:
17 Kasım 2019 @ 21:00
Denizli
Denizli, Türkiye

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Festival Navigasyon