Yükleniyor Festivaller

3. Foça Uluslararası Arkeoloji ve Kültürel Miras Belgesel Film Günleri

 22 Ekim 2020 @ 12:00 - 25 Ekim 2020 @ 21:00     İzmir

: / / /

Bu yıl, çevrimiçi düzenlenecek olan “3. Foça Uluslararası Arkeoloji ve Kültürel Miras Belgesel Film Günleri”, “Başroldeki Kadınlar: Puduhepa’nın Mirası” teması ile kadın, kültürel miras ve arkeolojiyi bir araya getirerek 22-25 Ekim tarihleri arasında izleyiciler ile buluşmaya hazırlanıyor.


Detaylar

Foça’ya kadar zengin, çeşitli ve büyüleyici bir belgesel film program aracıyla bölgenin benzersiz tarihi ve doğası yeni seyircilere tanıtmak amacıyla Foça Uluslararası Arkeoloji ve Kültürel Miras Belgesel Film Günleri (‘Foça Film Günleri) 2018 yılında başlamıştır.

2020’de 3. yılı yaşayan Foça Film Günleri, Türkiye’den ve dünyadan arkeoloji ve kültürel mirası örneklerini odaklamaktadır.

Etkinliğinin hedefleri arasında; varlıkların korunmasını ile ilgili farkındalığı artırmak, kültürler arası etkileşimi ve çok kültürlülüğün önemini ön plana çıkarmak, sürdürülebilir turizme destek ve katkıda bulunmak. Ayrıca, filmcilerin dünya kültür mirasına belgelemeyi teşvik etmektedir.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Foça İzmir

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
22 Ekim 2020 @ 12:00
Bitiş:
25 Ekim 2020 @ 21:00
Festival Kategorisi:
, , ,
Website:
http://www.focafilmgunleri.org/

Şehir

İzmir / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar