Yükleniyor Festivaller

Ethos Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali

 20 Mart 2020 @ 12:00 - 30 Mart 2020 @ 22:00     Ankara

: / / /

14. ETHOS Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali 20-30 Mart tarihleri arasında  Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşecek.

Festival Resmi Sitesi facebook twitter youtube İlgili Haberler google
Çağdaş Sanatlar Merkezi Yılmaz Güney Sahnesi Çankaya Ankara

13. ETHOS Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali bu yıl 4 -14 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Tematik bir festival olan ETHOS Tiyatro Festivali’nin bu yıl merkezdeki teması; Biyografi… Festival süresince “Biyografi” teması, tiyatro performanslarının yanı sıra, yaratıcı drama, fotoğraf, panel, atölye/workshop gibi etkinliklerle de izleyiciyi kuşatacak.

Ankara’da seyirciyi ve meraklılarını ülkemizdeki ve dünya tiyatrosundaki hareketlerden haberdar etmek, ETHOS Festivali’nin en anlamlı hedeflerinden biri. Oyunlar sonrası yapılan küçük sohbetler ve konuya ilişkin düzenlenen özel oturumlara bununla ilişkili olarak yer veriliyor. Bu yıl İran, Gürcistan, Ukrayna, Azerbaycan ve Almanya gibi 5 farklı ülke tiyatro topluluğu da değişik tür ve çizgilerdeki performanslarıyla festivale renk katıyorlar. Festivale 23 yerli topluluk destek veriyor. Festivalin konulu atölye çalışmalarına Çağdaş Drama Derneği ev sahipliği yapacak. Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği /AFSAD bu yıl da sahne alan tiyatroların performanslarını belgelemeyi sürdürecek. 4 Nisan 2019 Perşembe günü Almanya ve Türkiye’nin iki usta pantomim sanatçısının çocuklar için hazırladığı “Pan Two Mim” adlı gösteriyle başlayacak. Festivalin yetişkinler için planlanan açılış oyunu ise ACTOR STUDIO’ nun Bahadır Tokmak rejisi ile sahnelediği Casablanca 1942 de aynı gün saat 20.00 da aynı yerde sanatseverler ile buluşacak.

Dr. H. Serhan Sarıkaya
13. ETHOS Festivali Düzenleme Komitesi Başkanı
Yeşim Eyüboğlu
Festival Yönetmeni

Etkinlik ücretlidir. Biletleri etkinlik adıyla www.biletiva.com adresinden veya etkinlik günü gişeden temin edebilirsiniz. Çocuk oyunu 15TL, diğer oyunlar 25TL’dir.

Yaşanan salgın süreci nedeniyle bazı festivaller ertelenmiş ya da iptal edilmiş olabilir. Teyit almak için ilgili festivalin sosyal medya hesaplarından güncel bilgilere ulaşabilirsiniz. Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:

Detaylar

Başlangıç:
20 Mart 2020 @ 12:00
Bitiş:
30 Mart 2020 @ 22:00
Festival Kategorisi:
, , ,
Website:
http://www.ethostiyatrofestivali.org/

Şehir

Ankara / Türkiye

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar