Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Ethos Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali

20 Mart @ 12:00 - 30 Mart @ 22:00 Ankara

14. ETHOS Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali 20-30 Mart tarihleri arasında  Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi ve Yılmaz Güney Sahnesi’nde gerçekleşecek.

Festival Kitapçığı
Festival Resmi Sitesi

13. ETHOS Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali bu yıl 4 -14 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek. Tematik bir festival olan ETHOS Tiyatro Festivali’nin bu yıl merkezdeki teması; Biyografi… Festival süresince “Biyografi” teması, tiyatro performanslarının yanı sıra, yaratıcı drama, fotoğraf, panel, atölye/workshop gibi etkinliklerle de izleyiciyi kuşatacak.

Ankara’da seyirciyi ve meraklılarını ülkemizdeki ve dünya tiyatrosundaki hareketlerden haberdar etmek, ETHOS Festivali’nin en anlamlı hedeflerinden biri. Oyunlar sonrası yapılan küçük sohbetler ve konuya ilişkin düzenlenen özel oturumlara bununla ilişkili olarak yer veriliyor. Bu yıl İran, Gürcistan, Ukrayna, Azerbaycan ve Almanya gibi 5 farklı ülke tiyatro topluluğu da değişik tür ve çizgilerdeki performanslarıyla festivale renk katıyorlar. Festivale 23 yerli topluluk destek veriyor. Festivalin konulu atölye çalışmalarına Çağdaş Drama Derneği ev sahipliği yapacak. Ankara Fotoğraf Sanatçıları Derneği /AFSAD bu yıl da sahne alan tiyatroların performanslarını belgelemeyi sürdürecek. 4 Nisan 2019 Perşembe günü Almanya ve Türkiye’nin iki usta pantomim sanatçısının çocuklar için hazırladığı “Pan Two Mim” adlı gösteriyle başlayacak. Festivalin yetişkinler için planlanan açılış oyunu ise ACTOR STUDIO’ nun Bahadır Tokmak rejisi ile sahnelediği Casablanca 1942 de aynı gün saat 20.00 da aynı yerde sanatseverler ile buluşacak.

Dr. H. Serhan Sarıkaya
13. ETHOS Festivali Düzenleme Komitesi Başkanı
Yeşim Eyüboğlu
Festival Yönetmeni

Etkinlik ücretlidir. Biletleri etkinlik adıyla www.biletiva.com adresinden veya etkinlik günü gişeden temin edebilirsiniz. Çocuk oyunu 15TL, diğer oyunlar 25TL’dir.


Çağdaş Sanatlar Merkezi Yılmaz Güney Sahnesi Çankaya Ankara
Ankara Uçak Bileti Ara Ankara Otel Ara

Festivaldeki olası tarih, saat değişiklikleri ve sorularınız için festivalin resmi organizatörü ve festival sitesinden güncel bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top

Login


Create an Account!
Forgot Password?

Create an Account!


Username
Want to Login?

Forgot Password?