Yükleniyor Festivaller
  • Bu festival geçti.

Ekolojik Yıkımla Mücadele Şenliği

 5 Haziran @ 12:00 - 23:30     İstanbul    Ücretsiz

: / /

Ekolojik yıkıma karşı hep birlikteyiz! 🌎

Ekolojik Yıkımla Mücadele Şenliğimizde atölyeler, forumlar, paneller, sergiler, stantlar ve konserlerle komşularımızla buluşacağız.

🎶 Erdal Bayrakoğlu
🎸 Baba Zula
🪕 Yeni Türkü

ℹ️ Program Detayları: besiktas.bel.tr


Beşiktaş İstanbul

Otel & Ulaşım Sorgula

ucuzabilet neredennereye setur touristica tatilbudur

Detaylar

devamını oku... kapat

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası, 31 Mayıs – 5 Haziran haftasını 2014 yılından bu yana Ekolojik Yıkımla Mücadele Haftası olarak ilan etmiş ve bu tarihler arasında tüm şube ve temsilciklerinde ekolojik yıkıma dikkat çeken etkinlikler düzenleyerek halkın bu konuda bilinçlenmesinde önemli rol oynamıştır.

Gittikçe artan çevre sorunları ve çevre mevzuatındaki tahribatlar nedeniyle 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nü kutlamanın mümkün olmadığı bu günler, doğanın talanına karşı insanları mücadeleye çağıran bir hafta olarak anılıyor. Bu kapsamda belediyemizin TMMOB Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi ile birlikte düzenlediği “Ekolojik Yıkımla Mücadele Şenliği”, 5 Haziran Pazar günü Sanatçılar Parkı’nda gerçekleşecek. Şenlikte atölye çalışmaları, forum ve söyleşiler, sergiler ve konser etkinliklerinin yanı sıra dernek ve yayınevlerine ait stantlar da ziyaretçilerini bekliyor olacak. Erdal Bayrakoğlu, Baba Zula ve Yeni Türkü gibi değerli müzisyen ve müzik grupları da şenlik kapsamında Sanatçılar Parkı sahnesinde dinleyiciyle buluşacak.

Plansız kentleşmenin getirdiği yıkım, mega projelerin getirdiği ekolojik sorunlar ve insan kanında tespit edilir hale gelen mikroplastik kirlilik, kentimizde yaşadığımız en önemli ve acil çözüme kavuşturulması gereken ekolojik problemler olarak karşımıza çıkıyor. Bütün bu sorunların ışığında 5 Dünya Haziran Çevre Günü aslında kutlanacak bir gün değil ülkenin dört bir yanında yaşanan kirlilik ve ekolojik yıkımla mücadele edilmesi gereken bir gün haline geliyor. Bu çerçevede düzenlediğimiz Ekolojik Yıkımla Mücadele Şenliği’ne tüm vatandaşlarımız davetlidir. 11.30-21.00 saatleri arasında Beşiktaş Meydan ve Levent Metro Çarşı çıkışı önünden Sanatçılar Parkı’na ring seferleri düzenlenecektir.

Tarih: 5 Haziran 2022 Pazar
Başlangıç Saati: 13.00
Yer: Sanatçılar Parkı
Adres: Akat Mah. Tepecik Yolu No:11 A Beşiktaş

Konserler
19.00: Erdal Bayrakoğlu
20.15: Baba Zula
21.30: Yeni Türkü

*Katılım ücretsiz olarak halka açıktır.

Not

Festival programı ve festivalle ilgili daha detaylı bilgilere festivalin resmi internet sitesi ve sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz.

Festival Resmi Sitesi Instagram facebook twitter youtube
Yeni Türkü

0 / 5 Toplam Puan 0

Your page rank:


Ekolojik Yıkımla Mücadele Şenliği Çevre Festivali

Detaylar

Tarih:
5 Haziran
Saat:
12:00 - 23:30
Ücret:
Ücretsiz
Festival Kategorisi:
, ,

Şehir

İstanbul / Türkiye

İlçe

Beşiktaş

İlgili Festivaller

Yorum Bırakın

Avatar